Zajímavou podívanou nabídl premiérový zápas Dynama v roce 2023. V prvním zápase soustředění v Turecku vyzval tým vedený trenérským duem Marek Nikl a Tomáš Zápotočný maďarský Vasas. Tomu dal dva góly, tři od něj ale dostal. Prohrál tak 2:3.

Na první výraznější šanci zápasu se příliš dlouho nečekalo. Hned v páté minutě měl gól na hlavě Daniel Hais, jeho šanci ale zlikvidoval brankář maďarského celku. To samé se dá říct také o dalších příležitostech z několika standardních situací nebo střele Lukáše Čmelíka, která mířila vedle. A tak přišel trest. Na druhé straně se ve 22. minutě dostal do šance Robert Litauszki a poslal Vasas do vedení 1:0.

S tímto výsledkem oba týmy nastartovaly druhý poločas. Dynamo doufalo ve zvrat, Maďaři v navýšení skóre. Jako pravdivá se nakonec ukázala v 68. minutě druhá varianta. Vedení Vasasu o dva góly zařídil David Zimonyi. České Budějovice se vzdát nehodlali, naopak. Hned o minutku později se měnilo skóre znovu. Střelcem se stal Benjamin Čolič, který razantní střelou k přední tyči snížil na rozdíl jediné branky.

Naděje Dynama za vyrovnání ale trvaly pouze chvilku. O pár minut později na druhé straně se prosadil Robert Feczesin a Vasas znovu vedl o dva góly. České Budějovice v dalším průběhu zápasu svého soupeře pro první zápas přípravy tlačily, vytvářely si šance, gól ale ne a ne dát. Nic na tom nezměnila ani série rohových kopů, ani šance, kterou vykopl hráč Vasasu těsně před brankovou čárou. Tečku za zápasem nakonec Dynamo udělalo v podobě druhého gólu. O ten se v 83. minutě postaral Roman Potočný, na výsledek zápasu to ale vliv nemělo. Vasas porazil Dynamo 3:2.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Zápas hodnotím výsledkově negativně, protože jsme prohráli 2:3, musím ale říct, že se mi herně líbilo několik pasáží. Převažuje tak to pozitivní. Rozmrzelý jsem jen ze tří obdržených branek, které byly z mého pohledu hodně laciné. Toho se musíme v příštích zápasech vyvarovat."