Ani napodruhé v sezoně nenašlo budějovické Dynamo recept na Opavu a na její půdě prohrálo 0:2. Vše podstatné se událo ve druhém poločase, kdy přišly obě branky, ale také červená karta pro Jiřího Kladrubského a zranění Jaroslava Drobného. Závěr zápasu musel dochytat střídající Ivo Táborský. V nadstavbě se Dynamo utká ve dvojzápase s Mladou Boleslaví.

Poprvé po pauze nastoupil od prvních minut Petr Javorek, do sestavy se vrátil i Lukáš Havel. Úvodní zajímavá situace zápasu přišla v páté minutě. Dordič se dostal za obranu a mimo pokutové vápno ho fauloval Jaroslav Drobný, který za svůj zákrok uviděl žlutou kartu. Následně se budějovický brankář vyznamenal po rohovém kopu, kdy zlikvidoval tečovaný pokus Součka.

Dynamo zahrozilo po prudkém přízemním centru od Mršiče, který Schranz z první poslal nad břevno. Ještě větší šanci měl Pavel Šulc, který se po minulém zápase dostal do sestavy kola. Pálil na přední tyč, ale Fendrich jeho pokus vyrazil. Za zmínku z prvního poločasu ještě stojí závar, který vznikl před Drobným, ale míč se nakonec odrazil ke zkušenému gólmanovi.

V šedesáté minutě přišel klíčový moment celého utkání. Před šestnáctkou šel po souboji s Jiřím Kladrubským k zemi Václav Juřena a sudí ukázal budějovickému obránci červenou kartu. Z následného přímého kopu trefil Filip Souček břevno, ale míč se nešťastně odrazil od Lukáše Havla do branky – 1:0.

Po pár minutách mohli černobílí i v oslabení vyrovnat, jenže hlavičku Schranze skvěle vytáhl Fendrich. Do ještě těžší situace se svěřenci Davida Horejše dostali pět minut před koncem. Ze hřiště musel pryč zraněný Jaroslav Drobný a Dynamo už nemohlo střídat, takže do branky se postavil střídající Ivo Táborský. Inkasoval pouze jednou, když Dordič využil jeho vyběhnutí na útočnou standardku a doslova „dovezl“ míč do sítě – 2:0.


Ohlasy trenérů

David Horejš (trenér Dynama): "Hráčům jsem bezprostředně po zápase poděkoval, protože kdyby nám někdo před sezonou řekl, že budeme po třicátém kole na sedmém místě, považovalo by se to za skvělý výsledek. Věříme, že ta naše cesta letošní sezonou není ještě na konci. Přesto nás všechny mrzí, že nakonec nejsme v té šestce. Bylo ale vidět, že nás to trochu svazovalo. Veškeré naše plány zhatila červená karta, po které to bylo už velmi složité. Navíc se nám zranil Drobas (Jaroslav Drobný), avšak být na sedmém místě v lize není určitě špatné."

 

Radoslav Kováč (trenér Opavy): "Jsme šťastní, že jsme to zvládli. Protože jsme věděli, že dneska hrajeme o život a nakonec jsme urvali tři body. Kluky musím pochválit za to, jak ten zápas odbojovali, protože to na nich bylo vidět od samého začátku, že do toho dávají všechno. Jsem za ně šťastný, protože se přesvědčili o tom, že je fotbal spravedlivý a že když budou naplno makat, tak se výsledky dostaví."