Jako jediný tým ligy zatím venku České Budějovice nevyhrály, nepříznivou sérii tak chtěly ze všech sil zlomit ve 23. kole na hřišti poslední Karviné, která doma zatím nevyhrála a v celé sezoně triumfovala jedinkrát. Vítězství z toho sice nakonec nebylo, Dynamo ale domů s prázdnou nejede. Ve Slezsku vydřelo po remíze 2:2 bod.

Před úvodním hvizdem dělilo oba týmy v tabulce celkem 18 bodů, což je celkem velký rozdíl. Dynamo navíc vyhrálo už sedmkrát, zatímco Karviná pouze jednou. Na hřišti to ale v prvních vteřinách vůbec znát nebylo. Beznadějně poslední Slezané vlétli do zápasu jako uragán a hned po půl minutě hry prověřil pozornost českobudějovického brankáře domácí Durosinmi. Naštěstí pro Dynamo však mířil přesně do prostoru, kde Vorel stál. Horko bylo před hostující brankou i ve 20. minutě. Centr Dynamo dokázalo odvrátit, k míči se ale za vápnem dostal Marco Túlio. Dalekonosná rána hostující fotbalisty vystrašila, naštěstí pro ně ale gólové parametry neměla.

Do hry se postupně začínaly dostávat i České Budějovice. Tým, který v uplynulém kole prohrál na domácím trávníku s Plzní, poprvé zahrozil ve 25. minutě. Hlavička aktivního Michala Škody ale výraznější ohrožení brány nepředstavovala. Ten samý hráč Dynama se pokoušel o úvodní branku také o sedm minut později. Hostující tým mířil do přečíslení, Škoda nakonec vypálil zpoza pokutového území, brankář Karviné však míč vyrazil mimo. O šance nebyla nouze ani na druhé straně. Nejprve to zkoušel Duronsinmi, který ještě štěstí neměl, po něm už se ale obsluha časomíry musela otáčet. Těsně před odchodem do kabin, přesněji ve 44. minutě, otevřel gólová stavidla Lukáš Bartošák a poslal Karvinou prudkou dělovkou k tyči do vedení 1:0.

Tak, jak se povedl vstup do prvního dějství Karviné, se nesl start druhého poločasu z pohledu Dynama. S nepříznivým výsledkem na hřišti týmu, který podpírá tabulku celé ligy, se Českobudějovičtí nehodlali smířit. Výborným výkonem se prezentoval zejména útočník Michal Škoda, jehož zásluhou se Dynamo dočkalo vyrovnání. Tentokrát mířil útok Dynama přes pravou stranu a nejlepšího nahrávače týmu Mihálika, který poslal balon právě na urostlého snajpra. Ten se nebál vystřelit ze střední vzdálenosti a udělal dobře. Jeho gól by klidně mohl usilovat o zařazení do ankety o nejhezčí trefu února. Stav zápasu tak byl 1:1.

Jenomže z příznivého výsledku se Dynamo těšilo jen chviličku. Hned za další minutu Karviná nastartovala další útok, který skončil brankou. Šehić z pravého kraje nacentroval a balon zamířil přímo před branku na Filipa Zorvana, který prostřelil domácí výběr blíž ke druhému vítězství v sezoně. Karviná vedla 2:1 a s těsným vedením se rozhodně spokojit nechtěla. Hned v 54. minutě zkoušel štěstí z přímého kopu Bartošák, ale úspěšný nebyl. Ten samý hráč se o několik chvil poté postaral i o prudký rohový kop, který zakončoval Papadopulos. Ani v jednom případě se skóre neměnilo.

Hra se v dalších minutách přesouvala z jedné strany na druhou. Na to, že se hrál souboj osmého celku s posledním, se diváci fotbalem bavili. Pozorný musel být jak brankář Bajza, tak hostující Vorel. Gólem, který by pro Dynamo znamenal minimálně šanci získat bod, zaváněla situace ze 64. minuty. Králikův dlouhý balon našel Valentu, ten ale místo střely volil přihrávku na zaskočeného Havla, u něhož slibná šance skončila. Dobrou příležitost měla v 78. minutě Karviná, další gólové oslavy se ale nekonaly. Úžasným zákrokem se při hlavičce Duronsinmiho blýskl Vorel. Právě tento moment se ale stal jamýksi odrazovým můstkem pro honbu Českých Budějovic za vyrovnáním. Škoda při střele k bližší tyči štěstí neměl, následný rohový kop už ale v síti skončil.

S Mršićovým rohovým kopem z 80. minuty si obrana Karviné poradila jen napůl. Míč posunula dál od branky, skončil ale pouze u kopaček kapitána Martina Králika, který tvrdou ranou a svým prvním gólem v dresu českobudějovického Dynama, kde působí od srpna roku 2020, vyrovnal. Deset minut před koncem byl tak stav utkání nerozhodný. A stejně tomu tak bylo až do závěrečného hvizdu sudího Szikszaye. Dynamo urvalo na hřišti poslední Karviné po remíze 2:2 bod.

Bohumil Páník (trenér Karviné): „Zlepšený výkon oproti minulému zápasu, kde jsme byli horším týmem. Tentokrát jsme horší určitě nebyli, byli jsme odvážnější. Celkově to byl z obou stran dobrý zápas, moje mužstvo dovedlo kus práce, poctivě běhalo. V závěru jsme měli mít více odvahy, hlavně Qose. Je velká škoda, že asi nejlepší domácí výkon nám nestačil na vítězství. Manko jsme stáhli jen o bodík, chtěli jsme ale tři.“

David Horejš (trenér Dynama): „Museli jsme v utkání dvakrát dotahovat, takže musíme bod brát. Mrzí mě, že jsme z utkání nedokázali vytěžit víc. Hlavně v prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale nedokázali jsme proměnit příležitosti, které jsme měli. Zpočátku druhé půle se nám podařilo srovnat, jenže hned jsme inkasovali. Vytvořili jsme si potom velký tlak, domácí už jenom čekali na brejk. Jsem rád, že se nám v závěru podařilo srovnat."