Zápas o všechno. Tak by se dalo nazvat utkání, ke kterému českobudějovičtí fotbalisté zajížděli do nedalekého Tábora, kde se o ligovou příslušnost střetli s tamním Táborskem. První branku utkání vstřelil ještě v prvním poločase Dynamák Jan Suchan, ovšem více než po hodině hry zásluhou Petra Plachého bylo srovnáno. Výsledkem 1:1 také utkání u Jordánu skončilo a to znamená, že České Budějovice budou ligu kopat i v příští sezoně!

Žádná vyčkávaná, oba týmy do druhého barážového utkání nastoupily s velkou chutí. Dynamo si v úvodu vytvořilo několik rohových kopů a úniků po křídlech, na druhé straně se pak zase do slibné šance na malém vápně dostával Šašinka. Přišla ale 18. minuta a Dynamo vedlo 1:0! Na levém křídle se k balonu dostal Musa Alli, který nahrál pod sebe a na penaltě osamocený Jan Suchan vstřelil první branku zápasu. Zajímavou šanci měl po kolmici od jednoho ze záložníků Dynama ve 38. minutě Šigut, Pastornický mu ale zvýšit skóre nedovolil.

Ve druhém poločase domácí Táborsko zvýšilo obrátky. Po necelé hodině hry se k zakončení dostal Zeman, velká šance domácích však brankou neskončila. Uběhlo ale pět minut a domácí se dočkali. K balonu se po tlaku Táborska dostal Petr Plachý a střelou na zadní tyč překonal Šípoše, 1:1. V 83. minutě mohly České Budějovice definitivně rozhodnout o setrvání v lize, velkou šanci hlavou však Suchan po Alliho centru neproměnil. A to Dynamo mohlo hodně mrzet. Minutu před koncem měl totiž tutovou šanci střelec jediného gólu Táborska Plachý, Šípoš ale fantasticky zasáhl a balon směřující do branky dokázal vyrazit. Druhé utkání jihočeského derby mezi Českými Budějovicemi a Táborskem tak skončilo nerozhodně 1:1, což znamená, že Dynamo bude i příští sezonu mezi fotbalovou elitou!

Trenér Dynama Jiří Kladrubský: ,,Bylo to těžké. Klobouk dolů před Táborskem, jak z hlediska zápasu, tak i z hlediska toho, jak se oba týmy k sobě chovaly. Táborsko bylo nepříjemné, už to ukázalo u nás, jak silné dokáže být, ještě k tomu doma. Zaplaťpánbůh jsme ale zvládli to, co jsme si všichni přáli, a to je zachránit Dynamo v lize. Je to neskutečné. Příběh, který jsme od ledna prožívali, to se snad ani nedá vymyslet. "