Jihočeši si v přípravě připsali druhou výhru, když na Složišti rozstříleli rezervu pražské Sparty 6:0 po poločase 3:0. Dvě branky vstřelil Klesa, po jedné přidali Machovec, Kadula, Chmelo a Lengyel.

V brance Dynama se dle očekávání představil testovaný brankář Bárta. Trenér Urban zkoušel další varianty sestavy, ve středu zálohy se objevil mladý Hála, na levém kraji zálohy dnešní oslavenec Poliaček. Po akci Hály na levé straně se míč dostal k Michalu Klesovi, který bleskově otevřel skóre. Po půlhodině mohlo být srovnáno, ale Jurdík z protiútoku trefil pouze tyč. A tak znovu udeřili domácí. Křížnou střelou zpoza vápna se prosadil Jaroslav Machovec. Jedinou kaňkou na první půli bylo vynucené střídání zraněného Hály. Do poločasu Dynamo přidalo ještě třetí gól, když po pasu Machovce se míč dostal ke Klesovi, jehož zblokovaná střela se odrazila k nekrytému Jindřichu Kadulovi, jenž dorazil míč do sítě.

Také druhý poločas patřil budějovickému týmu. Hned v 54. minutě navýšil vedení Dynama svým druhým gólem Michal Klesa, který vzal z úhlu zodpovědnost na sebe a propálil vše, co mu stálo v cestě. Druhý poločas byl následně poznamenaný řadou střídání na obou stranách, přesto to byli nadále Jihočeši, kteří dominovali. V 66. minutě to bylo již 5:0, když se po krásném centru Wermkeho ve vápně nejlépe zorientoval Rastislav Chmelo a následně uklidil míč přesně k tyči. O deset minut později uzavřel skóre zápasu hlavou Roman Lengyel, který hlavou zužitkoval centr Martina Haška. V samém závěru zápasu pak několikrát zahrozili hosté, jenže Čavoš ani Šíma své velké šance nedokázali využít, skvěle je totiž vychytal gólman Bárta.


Ohlasy trenérů

Luboš Urban (trenér Dynama): "Samozřejmě jsme věděli, že budeme hrát proti hodně mladému týmu, který bude hodně běhavý a který bude hrát ve stejném rozestavení jako A-tým Sparty. Potěšil mě přístup našich hráčů a nejvíce pak hlavně první poločas, kdy jsme dobře vstoupili do utkání, brzký gól nás uklidnil a oproti zápasu s Vlašimí se nám výrazně zlepšila i rozehrávka. Zahrál nám dobře střed zálohy a navíc jsme chtěli být silní na stranách, což z mého pohledu bylo také dnes velmi dobré. Jsem spokojený a věřím, že na tomto dobrém výkonu můžeme stavět. "

 

Martin Hašek (trenér Sparty): "Ukázal se zásadní rozdíl mezi dorosteneckým a mužským fotbalem. My jsme přijeli s hrozně mladým mužstvem a v podstatě se jednalo o takový C-tým Sparty a ne béčko. V porovnání s loňskou zimní přípravou se ten náš tým zcela změnil a loňskou zimu pamatuje jen jediný hráč. V této fázi přípravy nás nikdo z A-týmu neposiluje a toto je tedy reálný obraz výkonnosti tohoto týmu. S tímto mužstvem nemůžeme pomýšlet na boj o postup, ale je víceméně jasné, že v ČFL budeme mít tak na osmi až devíti postech úplně jiné hráče."