České Budějovice ve čtvrtfinále Mol Cupu na domácím hřišti přivítaly Zbrojovku Brno a cíl byl jasný. Postoupit mezi nejlepší čtyři celky českého poháru. A to se povedlo. Dynamo po dvou gólech Tomáše Zajíce nad hosty z Moravy zvítězilo 2:1 a postoupilo do semifinále.

Domácí fotbalisté vstoupili do čtvrtfinálového klání aktivněji, hrálo se téměř pořád na polovině hostujícího týmu. V 6. minutě si Dynamo aktivitou vynutilo penaltu, kterou ale později rozhodčí Hocek po konzultaci s videem zrušil. Ve 14. minutě se do tutové šance dostal Adediran, který balon ve vápně zasekl a pravou nohou poslal míč na zadní tyč. Jeho pokus ale brankář Brna skvělým zákrokem vytáhl na roh.

Počátkem 19. minuty se Jihočeši ale konečně dočkali, po centru Hory se přes Potočného odrazil míč až k nohám Tomáše Zajíce a ten tak mohl zapsat pátou branku v tomto ročníku MOL Cupu. 1:0 pro Dynamo. Skvěle hrající Adediran se po přiťuknutí od Potočného ve 38. minutě dostal k míči a jeho nádherná střela jen těsně minula spojnici branky Vlastimila Hrubého. Dvě minuty před koncem první půle Dynamo zvýšilo už na 2:0. Tvrdou střelu Sladkého vyrazil Hrubý jen před sebe, kde byl připravený opět Tomáš Zajíc a přidal druhou branku v utkání. České Budějovice si tak nesly do druhého poločasu dvougólový náskok.

Brno chtělo hru zlepšit, oživit, a tak do hry v 56. minutě poslalo hned čtyři nové hráče. A to se mu povedlo, po hodině hry poslalo do vápna dvakrát za sebou dva nebezpečné centry, oba ale defenziva Dynama odvrátila. Hru se snažilo oživit také Dynamo, do hry přišel čerstvý Hellebrand s Matouškem. Chvíli po vystřídání se jihočeští fotbalisté dostali do zakončení, Sladký posunul na Adedirana a ten levačkou pálil, ovšem velmi slabě.

V 65. minutě se po rohovém kopu Zbrojovky do vzduchu vyšplhal Řezníček a hlavou těsně minul. S nebezpečnou situací jen o pár minut déle přišli také domácí, Potočný z pravé strany centroval, balon se následně odrazil na roh velkého vápna a tam nebezpečně pálil Sladký. Jeho dobrá rána byla sražena na rohový kop. V závěru Zbrojovka ještě dokázala snížit, po centru z pravé strany se hlavou prosadil Josef Divíšek. To bylo z utkání vše a Dynamo po výhře 2:1 postoupilo do semifinále.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Postoupili jsme do semifinále, což je fantastické a moc jsme si to přáli. Musím hráčům poděkovat za první poločas. Takhle nějak jsme si to představovali. Horší byl druhý poločas, kdy už jsme měli podvědomě v hlavě výsledek. To je pro nás zdvižený prst před nedělním zápasem."

Richard Dostálek (trenér Brna): "Z výsledku a předvedené hry jsme zklamaní. První poločas nám nevyšel, nevstoupili jsme do něj dobře. Soupeř nás dostal pod tlak, z čehož jsme se nedokázali vymanit. Místo jednoduchých míčů za obranu jsme se snažili zase kombinovat, což vedlo k obdržené brance. Po pauze jsme se s tím snažili něco udělat, ale průběh utkání hrál proti nám a z poháru jsme vypadli."