Až díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase dosáhlo Dynamo na postup do dalšího kola poháru. Na sedm stovek diváků mohlo v prvním poločase sledovat nápor domácího Meteoru, který korunoval krátce před odchodem do kabin utěšenou střelou Kačerovský. Dynamo začalo plnit roli favorita až po přestávce. Jihočeši zvýšili nasazení a vyrovnání docílil střídající Jiří Jeslínek. Postup v řádné hrací době zajistil Dynamu v 77. minutě Jiří Adamec. V příštím kole se tak Dynamo střetne s úřadujícím mistrem z Liberce. O pořadateli zápasu rozhodne los...
Trenér František Cipro se musel v pohárovém zápase na hřišti Meteoru Praha obejít bez řady hráčů užšího kádru A-týmu, a přesto do zápasu postavil to nejlepší, co měl aktuálně k dispozici. Z tradičních opor zůstal na lavičce náhradníků sedět pouze defenzivní středopolař Ivan Dvořák, který v minulém kole na Spartě vyfasoval červenou kartu a v následujícím utkání proti Plzni bude chybět.

Vstup do zápasu vyšel lépe Jihočechům a hra se v úvodní desetiminutovce odbývala především na polovině Meteoru. První vážnější příležitost si ale ve 14. minutě vypracovali právě domácí fotbalisté, když Fíčkova tečovaná střela skončila metr vedle pravé tyče Křížkovy brány. S přibývajícími minutami začali hráči Meteoru přidávat na obrátkách a míč se stále častěji začal stěhovat před hostujícího gólmana. Další velkou šanci spálil v 25. minutě Rada, jehož hlavička šla těsně mimo tři tyče. O čtyři minuty později se k zahrávání přímého kopu z třiceti metrů postavil aktivní Fíček a gólman Křížek se jen ohlédl za balónem, který o decimetry minul pravou tyč jeho svatyně. Dynamu se v prvním poločase vůbec nedařilo a za celých pětačtyřicet minut vyslalo na branku domácího gólmana Caudra pouze dvě střely - Černý ani Mrkvička ale spolehlivého brankáře nevystrašili. Když se již začalo pomalu zdát, že fotbalisté Meteoru nedokáží svůj tlak zužitkovat, dostali se jako blesk z čistého nebe do vedení. V 41. minutě si na kolmou přihrávku z hloubi pole naběhl Petr Kačerovský a tvrdou střelou z třinácti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. V posledních minutách první půle Jihočeši zkusili výrazně přidat, na vyrovnání to již však nestačilo.

Do druhého poločasu vstoupili ale svěřenci Františka Cipra jako vyměnění a po necelých šedesáti vteřinách hry měl vyrovnání na hlavě Černý. Jeho gólovou hlavičku ale fantasticky zneškodnil gólman Caudr. Když poté o dvě minuty později vystřelil nebezpečně i Žižka, bylo jasné, že se Jihočeši chtějí co nejrychleji vrátit do zápasu. V 51. minutě si čistou gólovou příležitost vypracoval po Adamově přihrávce Mrkvička, sám před domácím brankařem ale zamířil mimo. V 56. minutě hlavičkoval také po centru Plocka Adamec, ani on ale gólmana Caudra nepřekonal. Vyrovnání se Jihočeši dočkali až V 64. minutě, když se hlavou po Volešákově přihrávce poprvé za Dynamo střelecky prosadil Jiří Jeslínek. Za další dvě minuty byl na hranici vápna faulován Mrkvička, s přímým kopem Volešáka si ale brankář Caudr bravurně poradil. V 68. minutě si z hloubi pole naběhl na kolmou přihrávku Jeslínka střelec Mrkvička, jeho samostatný postup na domácího brankáře ale zastavil praporek pomezního signalizující ofsajd. Další velkou šanci poté spálil v 75. minutě Jeslínek, sám před domácím brankářem ale na chvilku zaváhal a skóre se tak neměnilo. Obrat v zápase dokonali Jihočeši v 77. minutě, kdy si na další centr z pravé strany naběhl Jiří Adamec a sám před poloodkrytou bránou nezaváhal. Domácím borcům v závěru zápasu očividně docházely síly, přesto si ale dokázali vytvořit tlak a v posledních pěti minutách normální hrací doby bylo Dynamo pod neustálým tlakem, ze kterého se jen velmi těžko dokázalo vymanit. Největší vzruch před Křížkovo bránou přišel v 86. minutě - přímý kop Fíčka skončil však půl metru nad břevnem. Ve tříminutovém nastavení se fotbalisté Dynama přeci jen uklidnili a udržovali míč především na polovině hřiště. Když poté rozhodčí Douda ukončil zápas, mohl si kouč František Cipro oddychnout - jeho tým po tuhém boji postoupil do čtvrtého kola poháru, kde se utká s mistrovským Slovanem Liberec.

Střely na branku

Muž zápasu

Jiří ADAMEC - První poločas mu podobně jako všem spoluhráčům příliš nevyšel, ve druhé části hry ale patřil jednoznačně k nejaktivnějším hráčům Dynama a především ve spolupráci s Plockem a Kladrubským znamenal pro obranu Meteoru velké nebezpečí. Svůj velmi dobrý výkon korunoval rozdílovým gólem v 77. minutě. V průběhu zápasu si vytvořil i další šance, jeho střela z úvodu zápasu se ale mezi tyče nevešla a především hlavička z 56. minuty volala po gólu.
Tři nejlepší hráči zápasu: Fíček - Adamec, Černý