České Budějovice na Střeleckém ostrově sehrály svůj poslední přípravný duel před ostrým startem Chance ligy, když se střetly s rakouským Riedem. Po prvním poločase Jihočeši vedli po brankách Petra Zíky a Jana Suchana 2:0, po hodině hry však bylo srovnáno. Poté se ale ještě dvakrát trefil střídající Zdeněk Ondrášek a rozhodl o výhře 4:2. Dynamo si v letní přípravě připsalo tři vítězství a jednu remízu.

Dynamo do generálky s Riedem vstoupilo aktivně, žádnou branku v úvodních minutách ale nevstřelilo. Tým z Rakouska zahrozil ojediněle, zajímavou příležitost z pravé strany dobrým obranným zákrokem z pravé strany zhatil Keckeisen. Po půl hodině hry šel sám na branku Tranziska, jeho pokus však mířil vedle tyče Wimmerovy branky. Další velkou příležitost si České Budějovice vytvořily po standardní situaci, když Suchanův centr směrem na bránu hlavou trkl Havel, jeho šanci ale skvěle gólman hostí vyrazil. Svou šanci pak neproměnil ani Čermák, i tak se ale Jihočeši přeci jen dočkali ještě do poločasu. A branky vstřelili dokonce dvě. Nejprve se po krásné kombinaci prosadil mladíček Petr Zíka, který uklidil míč na zadní tyč. Uběhly sotva dvě minuty a gólem do šatny na 2:0 zvyšoval Jan Suchan.

Ovšem po hodině hry bylo srovnáno. Soupeř z Riedu nejprve v 53. minutě vstřelil kontaktní branku, o tu se postaral Mark Grosse. Na 2:2 pak o pár minut později srovnával Belmin Beganovič. Dynamo si ale hned vzalo vedení zpět na svou stranu. Ve středu hřiště se balonu zmocnil Suchan, který přihrál na pravou stranu Kotulovi a ten krásným centrem posadil míč na hlavu Zdeňku Ondráškovi, jenž hlavou dal na 3:2. Útočník Zdeněk Ondrášek se pak prosadil v nastaveném čase ještě jednou a zpečetil tak výhru nad Rakušany 4:2.

Asistent trenéra Ivan Pecha: ,,Generálku hodnotím pozitivně. S trenéry jsme se shodli, že tam bylo hodně dobrých věcí, které jsme po klucích chtěli. Byly tam samozřejmě také nějaké nedostatky, na kterých v týdnu před Olomoucí zapracujeme. Utkání bylo rozdělené na dvě jedenáctky, chtěli jsme vidět v akci také naše nové hráče. Byl to hezký zápas s kvalitním soupeřem, výsledek 4:2 je také super."