Fotbalisté Dynama České Budějovice uhráli v odvetném zápase 4. kola poháru Ondrášovka Cup remízu 1:1 na hřišti Žižkova, čímž si zajistili postup do jarního čtvrtfinále, kde je čeká Baumit Jablonec.

Přestože se trenér Dynama František Cipro před zápasem na Žižkově obával, že bude muset při skládání základní jedenáctky improvizovat, nakonec poslal na hřiště to nejsilnější, co měl k dispozici. Jihočeši začali v rozestavení 4-4-2, když se na pravém kraji obrany objevil Rus Grigorij Čirkin a v útoku se po boku Zdeňka Ondráška bil Tomáš Stráský. Lépe do utkání vstoupili Jihočeši, kteří si vytvořili hned několik standardních situací. Do zakončení se v úvodních minutách dostali Machovec a také Sandro, ani jeden ale bránu netrefil. Postupem času se ale obraz hry vyrovnával, první pozdrav Delačovi poslal v 8. minutě Starý, budějovický gólman byl ale na místě.

První opravdová šance domácího celku skončila hned gólem. Ve 20. minutě napřáhl z hranice vápna Folprecht, balon se od břevna odrazil zpět do vápna, kde se po skrumáži nejlépe zorientoval Jan Bořil, který z penaltového puntíku tvrdou ranou propálil bezmocného Delače - 1:0. Domácí byli při chuti a ve zbytku poločasu si vytvořili hned několik dalších gólových příležitostí. Hned ve 24. minutě měl druhý gól na kopačce Bořil, tentokrát si ale na budějovického brankáře nepřišel. Ve 29. minutě byl zcela sám před Delačem i Bartl, budějovický gólman ale včas vyběhl a výborně zmenšil domácímu záložníkovi úhel. Pak stačila už jen lehká teč a Delač odrazil míč na rohový kop. Za Dynamo mohl pět minut před koncem poločasu vyrovnat Otepka, přímý kop z dobré pozice poslal ale nad.

Ve druhém poločase Jihočeši výrazně přidali a hned od úvodních minut častěji drželi míč a dostávali se blíže na dostřel Vaclíkovy brány. Hned ve 47. minutě poslal Stráský do vápna polovysoký centr a Klesovi chyběl k zakončení do odkryté brány krok. Na druhé straně odpověděl po rohovém kopu nikým neatakovaný Kalod, míč ale poslal nad bránu. Kalod se dostal do šance ještě v 55. minutě, kdy ho včasným vyběhnutím vychytal Delač. To bylo ale ze strany domácích víceméně všechno a úřadovat začali Jihočeši.

Do náznaků šancí se dostali Stráský a poté i střídající Němec, gól ale nakonec nevstřelil nikdo jiný než nejlepší budějovický kanonýr Zdeněk Ondrášek, který s instinktem gólového zabijáka překonal po přihrávce od Sandra brankáře Vaclíka - 1:1. Domácí v tu chvíli museli vstřelit dvě branky, a to se zdálo v daný moment jako nereálné. Jihočeši totiž v pohodě kontrolovali vývoj hry, nikam se přehnaně již netlačili a naopak soupeře drželi daleko od své brány. Když se nedokázal ani chvilku před koncem prosadit střelou z dálky domácí Starý, skončilo utkání spravedlivou remízou 1:1, která poslala do jarního čtvrtfinále budějovické fotbalisty.

František Cipro (trenér Dynama): "Již poněkolikáté jsme odehráli špatný první poločas. Nevím čím to je, ale skoro vždycky se nám ty první poločasy vůbec nedaří a zlepšuje se to až ve druhé půli. Dneska byla v kabině trochu divoká domluva v kabině o přestávce a druhý poločas byl už lepší. Celkově bylo v zápase hodně šancí, nás podržel Delač, který chytil dva jasné góly. My jsme naopak své šance nedokázali trestuhodně dotáhnout do zakončení, díky čemu se pak dostáváme zbytečně sami pod tlak. "

Martin Pulpit (trenér Žižkova): "V dnešním zápase jsem byl spokojený více s prvním poločasem, kdy jsme dali příležitost těm hráčům, kteří v posledních zápasech tolik prostoru v lize nedostávali. Škoda té jedné osudové chyby, po které jsme dostali gól na 1:1, protože si myslím, že jsme měli na to, abychom zápas dotáhli do vítezství a k tomu jednomu gólu přidali i další. Šance jsme na to určitě měli."