Českobudějovické Dynamo ve 2. kole MOL Cupu zajíždělo na hřiště severočeských Velkých Hamrů, kterým v Divizi po čtyřech odehraných kolech patří první příčka. Jihočeši v úvodní desetiminutovce inkasovali, hned zkraje druhé půle ale dokázali utkání po brance Daniela Haise vyrovnat. Obrana domácích v dalším průběhu byla neprůstřelná a Dynamo o svém postupu do dalšího kola muselo rozhodovat až ve druhé části prodloužení, když se trefili Jan Suchan s Walem Musou Allim.

Českobudějovičtí fotbalisté do utkání vstoupili lépe. Hned v první minutě se míče za velkým vápnem zmocnil Skalák a mířil těsně vedle pravé tyče Čamrdovy branky. Úvodní tlak Velké Hamry ustály a vytvořili si po sedmi minutách zápasu dvě standardní situace. A ta druhá byla gólová. Domácí celek rozehrál rohový kop, na jehož konci byl Martin Roll a poslal svůj tým do vedení. Po čtvrt hodině hry šli muži v zelenobílém do brejku, který také zakončili. Balon však proletěl vedle svatyně slovenského brankáře. Vyrovnat ve 22. minutě mohl za jihočeský celek Skalák, ten si ale vylámal zuby na skvělém gólmanovi domácích. Začátkem 26. minuty Severočechy oslabil Váňa, který škobrtl o Haise, jenž běžel sám na branku a viděl tak červenou kartu. Ani v početní převaze se ale Jihočeši v první půli nedokázali proti výborně zformované a dobře organizované obraně domácích prosadit. Navíc v nastavení prvního dějství viděl druhou žlutou kartu obránce Dynama Jungbauer a musel jít do sprch. Tímto momentem také první poločas skončil.

Do toho druhého tedy obě mužstva nastoupila v deseti, České Budějovice měly více prostoru pro kombinaci a toho v 50. minutě využil Daniel Hais. Ten se zjevil sám před brankářem a dokázal ho přelobovat. Ve druhém poločase měli fotbalisté v bílých dresech ještě několik příležitostí na to, aby utkání zvrátili na svou stranu a vyhráli v základní části. V 65. minutě se pokusil změnit skóre Hellebrand, který byl v zápase hodně střelecky aktivní. Výborný brankář Čamrda ale všechny jeho pokusy likvidoval. V 77. minutě si Dynamo po delším držení balonu na svých kopačkách vytvořilo nebezpečnou standardní situaci, kterou zahrával Skalák. Jeho dobrý centr na malém vápně hlavou lízl kapitán Králik, bohužel ale pouze do rukavic brankáře domácích. A když se nedokázali prosadit semifinalisté loňského ročníku, mohl se v 89. minutě prosadit tým hrající Divizi. Ten šel opět do protiútoku, ze kterých v průběhu zápasu hrozil a zahrozil z něj také právě těsně před koncem druhého poločasu. Útočník domácích si ale míč předkopl a u balonu byl včas pohotový Šípoš. Po devadesáti minutách byl stav tedy nerozhodný a šlo se do prodloužení.

V něm byli svěřenci Nikla a Zápotočného opět aktivnější a vytvářeli si šance. Obrovskou šanci měl po Hellebrandově střele dorážející Suchan, branku ale opět díky skvělému zákroku Čamrdy vsítit nedokázal. Další slibnou příležitost měl Hora, který se do zakončení dostal po zajímavé kombinaci se Čmelíkem. Zamířil ale pouze nad. Ve druhé patnáctiminutovce prodloužení hodně aktivně hrající Alli předkládal balon míč zpět pod sebe na malé vápno, kde ale defenziva zelenobílých odvrátila míč do bezpečí. České Budějovice se ale za vítězstvím hnaly i nadále a ve 115. minutě se dočkaly. Ve středu hřiště měl na svých kopačkách míč Suchan, jenž posunul do leva na Waleho Musu Alliho a ten prostřelil domácího brankáře. A bylo ještě lépe, pojišťovací branku ve 120. minutě přidal Jan Suchan, který se po akci Polanského, který byl na hřišti pár vteřin, dostal ve vápně k míči a krásným gólem upravil na konečných 3:1 pro Dynamo.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Byl to obrovsky zajímavý zápas se skvělým soupeřem. Klobouk dolů, na divizi měli skvělý mančaft, věděli, co hrát, a byli výborní. Hned v první standardce nás soupeř nachytal a dostali jsme gól a nám to tam dneska padat nechtělo. Měli jsme mraky šancí, ale nešlo to. Výkon se po vlažném začátku sice stupňoval, ale spadnout to tam nechtělo. Kluci to nakonec zvládli a trpělivostí to tam dorvali. Znovu musím pochválit soupeře, to hlavní ale je, že jsme postoupili my."