Ve 27. kole FORTUNA:LIGY se jihočeské Dynamo jelo rvát o body do mladoboleslavské Lokotrans Arény, kde své domácí zápasy hrají fotbalisté Hradce Králové. Bilance těchto dvou celků byla před dnešním utkáním v této sezoně vyrovnaná, neboť jednou se z vítězství v lize radovali Votrovi a podruhé si naopak výhru připsali v českém poháru Jihočeši. Ti se dnes chtěli pokusit ve městě automobilů urvat body, to se jim ale bohužel nepovedlo a na své konto si připsali prohru 1:2.

Hned po necelých dvou minutách přišlo první ohrožení branky v dnešním utkání, postaral se o to Penner. Ten se jen těsně za vápnem dostal k odraženému míči a chtěl přelobovat gólmana Hradce, jeho pokus ale zamířil vedle. Od té doby ale už převzali otěže zápasu Votroci. Hned ve třetí minutě prostrčil ve vápně Kučera míč na Vašulína, toho ale famózně vychytal Janáček. V dalších minutách hradečtí fotbalisté obléhali branku Dynama, jeho defenziva tomu ale dokázala odolávat. Budějovičtí dopředu zahrozili jen ojediněle a nic vážnějšího si nevypracovali, a tak skóre otevřel celek, který své domácí zápasy hraje na stadionu v Mladé Boleslavi. Ve 32. minutě dobře udržel míč na svých kopačkách Daniel Vašulín, který se následnou ranou zpoza vápna rozvlnil síť za Janáčkovými zády.

Trvalo to pouhé tři minuty a Východočeši své vedení navýšili. Po standardní situaci Hradce se ke střele dostal Smrž, ta pro brankáře Jihočechů byla náročná, a tak ji vyrazil před sebe, kde byl připravený Jakub Kučera a zvýšil na 2:0. A mohlo být ještě mnohem hůře, fotbalisté v bílém totiž těsně před koncem prvního poločasu přidali třetí branku. Havel po centru do vápna nešťastně přizvedl míč nad Janáčka a na brankové čáře míč doklepával Koubek. Ten však stál v ofsajdu a branka po konzultaci s VARem tak nemohla být uznána. Po prvním dějství šli tak Jihočeši do kabiny s dvougólovou ztrátou.

První vážnější situaci v druhé půli přišla ze strany Českých Budějovic, v 51. minutě si v pokutovém území našel odražený míč Adediran a pokus jeho slabší pravou nohou Bajzu pořádně protáhl. Dynamo rázem ožilo a připravilo si další šanci. O tři minuty déle si Hellebrand připravil míč a z dálky vystřelil, jeho dobrý pokus ovšem brankář Votroků vytáhl nad břevno. V 58. po další velké šanci mohl snížit Adediran. Penner na něj výborně do vápna prostrčil míč a první jmenovaný trefil s přispěním výborného zákroku Bajzy břevno. Kdyby gólman Hradce nezasáhl, byl by to gól. V 77. minutě Janáčkovi nevyšla rozehrávka a míč hned za velkým vápnem sebral Vašulín, jenž pak předložil míč Pudhorockému. Tomu se se ale balon zamotal pod nohy a jeho následný pokus pak zablokoval Havel.

O tři minuty později zahrozil opět domácí dlouhán Vašulín. Ten se ze strany hnal sám na budějovického brankáře, Janáček jeho střelu ale výborně zlikvidoval. Přeci jen se ale Dynamo dočkalo! V 84. minutě přilétl z levé strany centr do pokutového území od Sluky, míč si našel Lukáš Čmelík a hlavou usměrnil míč k levé tyči Bajzovy branky. V závěrečných minutách si České Budějovice ještě vytvořily tlak po několika standardních situacích, vyrovnávací branku už ale bohužel nepřidaly. S Hradcem Králové tak bohužel 1:2 padli.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Ani nevím, jestli se mi to chce hodnotit. Je to jednoduché, první poločas od nás byl absolutní prů*er. Pokud chceme setrvat v první lize, takhle se prezentovat nemůžeme. Na druhou stranu si myslím, že druhý poločas snesl parametry a věřím, že se vrátíme na vlnu, kterou jsme měli pár zápasů zpátky."

Stanislav Hejkal (trenér Hradce): "Hodnotí se mi to dobře, protože se nám podařilo prolomit sérii bez domácí výhry. Takový vstup do utkání jsme dlouho neměli, šli jsme si za výhrou a dostali jsme se do dvougólového vedení. Po přestávce Budějovice něco změnily a my jsme věděli, že jsou silné na míči."