Až penaltový rozstřel musel přinést rozuzlení turnaje v Nové Včelnici. Opatrné finále mezi Dynamem a Táborskem za sedmdesát minut hrací doby branku nepřineslo, a tak se muselo pokračovat v kopech ze značky penaltového puntíku. V těch byli šťastnější hráči Táborska, kteří získali titul na 50. ročníku tradičního turnaje.

Finále se hrálo na 2x35 minut a první půle byla v jihočeském derby hodně vyrovnaná. Hrálo se mezi vápny a o něco málo aktivnější bylo Táborsko. Na druhou stranu více šancí mělo Dynamo. Nejprve to zkusil z voleje z pětadvaceti metrů Hora a brankář Jirkal musel likvidovat jeho střelu nadvakrát. Po dvaceti minutách to ještě zkoušel z trestného kopu Benát, ale levou tyč Jirkalovy svatyně minul o několik decimetrů. Největší příležitost ševců měl před poločasem Nešický po chybě Kaloda, ale jeho samostatný únik vykryl Fryšták.

Po změně stran tempo hry opadlo. Řada nepřesností a faulů kouskovala průběh duelu. Oba celky se soustředily hlavně na defenzivu a vše směřovalo k penaltovému rozstřelu, který neodvrátily ani průniky Traorého či střela Nešického v poslední minutě. Penalty začal pro Dynamo dobře, Brunclík proměnil, pak Javorkovi nevyšel dloubák, a když Škoda proměnil, černobílí vedli už 2:0. Jenže pak Táborsko už se z penaltového puntíku nemýlilo, zatímco v dresu Dynama byl úspěšný pouze Kalod, naopak zklamali Podstavek a Hora. Jihočeské derby jako finále turnaje v Nové Včelnici tak skončilo lépe pro Táborsko, Dynamo skončilo druhé.

Penalty proměnili: Brunclík, Škoda, Kalod - Musiol, Džafič, Traoré, Smetana.
Penalty neproměnili: Podstavek, Hora - Javorek.

Řezáč Michal (57.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Luboš Urban (trenér Dynama): „První poločas byl opatrný a vyrovnaný, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Ve druhé půli bylo Táborsko aktivnější, ale postupem času jsme se s tím vyrovnali, a i když soupeř měl příležitosti, tak my jsme si vytvořili také zajímavé brejkové příležitosti. Utkání dospělo do penalt, které jsme začali dobře, ale nakonec jsme je nezvládli, ale to je vždycky loterie.“