Žádné slitování neměli hráči Dynama s divizním celkem Senco Doubravky. Soupeři nasázeli pět branek a v poklidu postoupili do druhého kola, ve kterém se utkají v derby s jihočeským Českým Krumlovem. První mistrovské utkání čeká Jihočechy příští týden v sobotu, kdy se utkají na hřišti Vlašimi od 17:00.

Do utkání prvního kola poháru FAČR proti Senco Doubravce nastoupilo Dynamo v nejsilnějším možném složení. Chyběli pouze zranění Kalod a Benát. Právě při absenci zkušeného Petra Benáta si kapitánskou pásku vzal nejstarší muž v černobílé jedenáctce Jan Šimák. První střelou zápasu se překvapivě po úvodním náporu Jihočechů dostali fotbalisté Doubravky. Ránu Filipce musel Křížek vyrazit na roh. V první obrovské šanci zápasu selhal budějovický Zdeněk Linhart. První branka padla tedy až ve čtrnácté minutě. Kapitán Šimák krásně prošel kolem dvou hráčů, přesným centrem našel hlavu Zdeňka Linharta, který se napodruhé nemýlil – 0:1. Netrvaly ani čtyři minuty a Dynamo už vedlo 2:0. Po autu Jakuba Peška se z první přesnou střelou k tyči prosadil Jan Šimák - 0:2. Třetí branku měl na hlavě obránce Novák. Po milimetrově přesném centru od Peška zamířil nad Bouzkovu branku. Ve 32. druhé minutě už na ukazateli svítilo skóre 0:3. Natřikrát se dokázal prosadit druhý z útočné dvojice Milan Jurdík - 0:3. Kanonáda pokračovala o tři minuty později. Brejk dva na nikoho vyřešil Funda přihrávkou na Zdeňka Linharta, na kterého zívala prázdná branka – 0:4. Další branku přidal po čítankové akci Jiří Funda. Jan Hála pasem za obranu našel přesně Linharta, jenž z první našel levého záložníka Dynama před prázdnou brankou – 0:5.

Do druhého poločasu nasadil trenér František Cipro dvě nové tváře. Na hřišti se objevili Aleš Dvořák s Martinem Heldem, naopak utkání skončilo pro útočné duo Jurdík – Linhart. Čestný úspěch Doubravky mohl zaznamenat Brabec, ve velké příležitosti ho skvěle vychytal Křížek. Ve druhém poločase bylo Dynamo rozvážnější, hlad po gólech byl mnohem menší než v první půli. Možnost zvýšit stav utkání měl Jiří Funda, jeho střela skončila těsně vedle levé tyče. Ještě blíže vstřelené brance byl Michal Řezáč, Bouzek zastavil jeho střelu s pomocí tyče. Za Doubravku měl šanci Vyleta. Křížek si neporozuměl s obránci a na poslední chvíli budějovický brankář vytáhl dobrý zákrok.

Střely na bránu: 3:10 Střely mimo: 4:8 Rohy: 5:7 Ofsajdy: 2:8

Ohlasy trenérů

František Cipro (trenér Dynama): "Prvních deset minut z naší strany nebylo ideální. Až potom jsme začali hrát a soupeře přehrávat. Dali jsme za poločas pět branek a mohlo jich být i víc. S prvním poločasem jsem byl spokojen. Druhá půle ztratila rytmus a tempo a nebylo to ono."