Poslední týden v listopadu je z pohledu Dynama velice nabitý. O víkendu se na Střeleckém ostrově představí proti Slovácku, už v týdnu ale přijel na jih Čech v rámci osmifinále MOL Cupu výběr Sigmy Olomouc. České Budějovice na cestě mezi nejlepších 16 týmů přehrálo divizní Sedlčany a pražskou Duklu, teď chtělo přejít i přes Hanáky. To se ale nepovedlo, Dynamo prohrálo s Olomoucí po pokutových kopech.

Dynamo vběhlo na trávník s vědomím, že na domácím Střeleckém ostrově prohrálo naposledy v první polovině září s Hradcem Králové. A podle toho vypadaly první minuty. Domácí vstoupili do zápasu, který se hrál za vlezlého zimního počasí, jistě, i když i Olomouc se chtěla rychle dostat do provozní teploty. Jako první se do šance přihnalo Dynamo, v 5. minutě ale Bassey ještě mířidla seřízená neměl. Za další tři minuty už ale domácí tým slavil. Pohlednou akci zakončil přesně k pravé tyči Patrik Brandner a Dynamo tak rázem bylo k postupu do čtvrtfinále o krok blíž.

Horko ale začalo být také před brankou Českých Budějovic. Olomouc zvyšovala tlak, hnala se za vyrovnáním, naštěstí pro domácí tým ale vždy skončila akce maximálně u rohového kopu. Dynamu vedoucí pozice vyhovovala, s jednogólovým náskokem se ale smířit nechtělo. Do zakončení se nejprve nedokázal procpat Van Buren, ten samý hráč pak neměl štěstí ani napodruhé. Příležitostí vstřelit branku bylo na obou stranách po málu, první čtvrtina zápasu se odehrávala spíše mimo pokutová území.

Zajímavý pokus se zrodil ve 32. minutě, když si Mick Van Buren naskočil na centr z pravé strany. Míč ale těsně minul tyčku branky Olomouce. Povedený balon posílal ve 38. minutě do vápna Skovajsa, bohužel pro Dynamo si ale slibnou příležitost nechal ujít jak Mihálik, tak Čavoš. Štěstí neměl o pár minutek později ani Hora, který pálil ze střední vzdálenosti. I tak ale České Budějovice odcházely do kabin spokojenější, po trefě Patrika Brandnera z 9. minuty vedly v osmifinále MOL Cupu nad Olomoucí 1:0.

Start do druhého poločasu opět vyšel lépe domácím Českým Budějovicím. Krůček od navýšení skóre byl v 52. minutě Fortune Bassey, na hranici vápna ale míč nedokázal zkrotit ideálně. O minutu později mělo Dynamo šanci udeřit z volného přímého kopu, i tentokrát byla ale obsluha světelné tabule v klidu. Gólu se nakonec Střelecký ostrov dočkal, nicméně na opačné straně. Olomouc srovnala stav zápasu v 60. minutě díky hlavičce Antonína Růska. Dynamo tak o výhodnou pozici přišlo a pokud chtělo opět pomýšlet na postup, muselo zvýšit obrátky.

A o to se České Budějovice pokoušely ze všech sil. K parádní střele se kousek od pravé autové čáry odhodlal v 72. minutě Matej Mršić, jeho projektil ale skončil nad. Za dalších 5 minut útočilo Dynamo na branku Sigmy znovu, tentokrát ale zamezil gólu dobře postavený brankář Stejskal. Gólman úřadoval i na druhé straně po přímém kopu hostujícího týmu, skóre tak zůstalo necelých 15 minut před koncem stejné, po jednom gólu na každé straně.

Dynamo chtělo strhnout zápas na svou stranu, ještě v 83. minutě ale nebylo jasné, zda zápas skončí po základní hrací době, nebo se půjde do prodloužení. Na otázku chtěl odpovědět kapitán Králik, který napřáhl zpoza vápna. Jeho střela ale o pár centimetrů minula branku Olomouce. Slibnou příležitost měl domácí tým i 2 minuty před koncem, závar před brankářem Sigmy ale rozhodujícím gólem neskončil. Po 90 minutách skončilo utkání 1:1 a šlo se do prodloužení.

Úterní porce fotbalu na promrzlém Střeleckém ostrově byla výživná, Dynamo se ale nechtělo při honbě za čtvrtfinálovou účastí ničím rozhodit. Na zlomení zápasu mělo dalších minimálně 30 minut a teoreticky i penaltovou loterii. České Budějovice chtěly rozhodnout co nejdříve, to se jim však ze začátku prodloužení nedařilo. Do vápna ale balony létaly, ať už z dlouhých autů nebo centrů. Po první části prodloužení bylo však skóre stále nerozhodné.

Síly ubývaly, počasí fotbalu příliš nepřálo, i tak se ale na hřišti snažily oba týmy ze všech sil o postup. Začátek poslední patnáctiminutovky se nesl v duchu bojovné hry, kterou často kouskovaly nedovolené zákroky z jedné či druhé strany. Znát samozřejmě byla i únava, téměř každý útok po nepřesné rozehrávce skončil. Gól nebyl k vidění ani po druhém prodloužení, o tom, kdo si zahraje další fázi poháru tak musely rozhodnout až pokutové kopy.

Mezi úspěšné střelce Dynama se postupně zapsali Škoda, Mršić, Talovierov a kapitán Králik, ani čtyři branky ale bohužel pro Jihočechy na postup nestačily. Olomouc proměnila o jeden pokutový kop víc a slaví postup do čtvrtfinále MOL Cupu. Českobudějovická tvrz tak poprvé od 12. září přihlížela porážce domácích.

David Horejš (trenér Dynama): "Je to obrovská škoda. Utkání jsme měli dobře rozehrané a ve své moci. Bohužel jsme nedokázali přidat druhý gól, který by to asi rozhodl. Pak jsme dostali gól na 1:1. Mrzí mě, že jsme zase neudrželi čisté konto. Penalty už jsou loterie. Ale výkon určitě špatný nebyl, je škoda, že jsme to nedotáhli."

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Z mého pohledu bojovné a vyrovnané utkání, obě mužstva si na hřišti nedarovala ani metr. Často hráčům vyčítám, že v utkání nejsou emoce. Ale dnes jsem cítil, že za vyrovnáním jdou a nakonec se nám to podařilo. Musely rozhodnout penalty, které byly až komické. Vždy, když jsme měli nabito, jsme pokutový kop trestuhodně zahodili. Jsem ale strašně rád, že se to povedlo a postoupili jsme."