Do dalšího kola MOL Cupu postoupilo českobudějovické Dynamo po výhře na hřišti divizního Jindřichova Hradce 4:1. Svěřenci trenéra Horejše prohrávali po brance Tomana, ale díky gólům Čermáka, Nováka, Ledeckého a Wermkeho vývoj utkání otočili. Debut si připsala nová posila Peter Grajciar, který zároveň asistoval na dvě branky. V neděli hostí v šestém kole Dynamo zatím neporažené Ústí nad Labem.

V prvním kole MOL Cupu dostaly od trenéra Davida Horejše v základní sestavě příležitost nové tváře. V brance naskočil Jindřich Staněk, v obraně nastoupili Řezáč s Fišlem. V záloze se objevila čerstvá posila Peter Grajciar. Do vedení se překvapivě dostal domácí celek. V dvanácté minutě si k přímému kopu postavil Martin Toman a otevřel skóre utkání - 1:0. Vyrovnat se Dynamu podařilo o čtrnáct minut později. Rohový kop poslal Peter Grajciar na hlavu Adriána Čermáka, který se trefil na zadní tyč - 1:1.

Do konce poločasu už změna skóre nepřišla, a tak dlouho trval nerozhodný stav. Prosadit se dokázal v 61. minutě novic v týmu Dynama Peter Grajciar, ovšem jeho gól byl podle sudích vstřelen z ofsajdu. Postupem času se tlak černobílých zvětšoval. Wermke trefil tyč, vedoucí branka přišla o pár minut později. Další roh zahrával Grajciar, do vzduchu se pověsil Pavel Novák a hlavičkou se prosadil - 1:2.

Domácí divizní fotbalisté už neměli síly na to, aby s nepříznivým výsledkem ještě něco udělali. Dynamo se díky vedení uklidnilo a v závěru ještě dvakrát skórovalo. Wermke našel volného Davida Ledeckého, který přidal třetí branku svého týmu - 1:3. O poslední branku se v nastaveném čase postaral Roman Wermke a Dynamo tak do dalšího kola MOL Cupu postoupilo po výhře 4:1.

David Horejš (trenér Dynama): „Byl to klasický pohárový zápas se soupeřem z nižší soutěže. Domácí vzorně bojovali, vzdorovali a snažili se. My jsme si to zkomplikovali tím inkasovaným gólem. Hodně jsme drželi balon a hrálo se na jednu bránu. Bohužel přišel nesmyslný faul, proměněná standardka, a to domácí nakoplo. My se tam pak za stavu 1:0 nemohlo dlouho prosadit. Nakonec jsme ale houževnatého soupeře přetlačili, vstřelili jsme čtyři góly a po zásluze jsme postoupili do dalšího kola poháru. Já Hradci přeji to, aby se jim i v divizní soutěži dařilo tak, jako se jim dařilo dnes. Věřím, že když takto budou hrát, nebudou mít v divizi starosti.“