Fotbalisté Dynama České Budějovice ve svém druhém zápase na turnaji v Zell am See porazili třetí tým loňského ročníku německé bundesligy MSV Duisburg 1:0, když jediný gól utkání vstřelil v 77. Marek Plichta. Jihočeši odehráli s kvalitním celkem výborný zápas - v prvním poločase měli sice mírnou převahu fotbalisté německého celku, avšak druhá půle patřila Jihočechům, kteří si dokázali vytvářet i šance. Přímý kop Adamce ještě zastavilo břevno, ale útočník Plichta poté po samostatné akci po pravé straně obstřelil gólmana a vstřelil tak jediný gól zápasu.
Po prohře s rumunským mistrem, Dinamem Bukurešť, v semifinále, čekal na Jihočechy opět soupeř zvučného jména. Souboj o 3. místo na turnaji je svedl proti MSV Duisburg, týmu, který naposledy obsadil ve druhé německé lize 3. místo, což mu opět vyneslo bundesligovou příslušnost.
V úvodních minutách na hřišti spíše dominovali modrobílí. To znamená Němci. Zejména v 15. min. musel brankář Křížek hasit hrozící nebezpečí. O tři minuty později dali o sobě hlasitěji vědět už i Jihočeši. Hrbáč z dobré pozice pálil do gólmana a vyražený balon nasměroval Plocek jen do protivníkova obránce. Náhle měli ale Českobudějovičtí i hodně štěstí. Blagoy se prohnal až téměř sám před Křížka a jeho levou tyč jen těsně minul.
Pokud v něčem Dynamo během první půle zaostávalo, po obrátce to již neplatilo. Zejména pak co se týče vytváření brankových příležitostí. V jedné takové z nich se ocitl Jungr, jenž ale z pozice ležícího střelce neuspěl. Následně si k zahrávání trestného kopu stoupl Adamec a mírným obloučkem trefil břevno německé branky. Sílící tlak Dynama vyvrcholil v 77. min. a premiérovou trefu v purpurovém dresu ho korunoval Marek Plichta. Ten si to levhartím krokem namířil směrem na brankáře Starkeho a přesností mistra jej po levé straně obstřelil – 1:0. O cennou výhru tým Františka Cipra ještě mohl přijít, jenže ve své sestavě měl strážce svatyně Zdeňka Křížka. Tomu mohli jeho spoluhráči děkovat za uhájení 3. místa, když v poslední minutě vyškrábl zázračným způsobem míč směřující do branky.
Ve druhém poločase na trávník vyběhl i dobře známý útočník Ailton (na snímku). Diváci si jej jistě pamatují například z jeho působení v bundesligových klubech jako Werner Brémy nebo Schalke 04.

Útočníka něměckého celku Ailtona (vpravo) stíhá David Horejš.