Fotbalisté Dynama České Budějovice nedokázali zužitkovat jednobrankové pohárové vítezství z Teplic z minulého týdne v postup do čtvrtfinále, v dnešním odvetném utkání na Střeleckém ostrově podlehli Severočechům po brankách Ljevakoviče a Mareše 0:2 a v letošním ročníku Ondrášovka cupu končí.

Dynamo k odvetnému zápasu Ondrášovka Cupu přistoupilo zodpovědně a do utkání nastoupilo prakticky v nejsilnější možné sestavě hráčů, které měl trenér Jaroslav Šilhavý k dispozici. Šanci v základní sestavě opět dostal Vladimír Dobal, který první zápas v Telicích zvládnul na jedničku, mezi tři tyče se opět postavil Jaroslav Belaň, nechyběl ani ostrostřelec Zdeněk Ondrášek. Naopak na lavičce zůstal odpočívat špílmachr Rudolf Otepka. Rovněž teplický trenér Plíšek udělal oproti úvodnímu utkání duelu nějaké změny v základní sestavě, na lavičce zůstali sedět např. Mahmutovič a Čajič, naopak příležitost dostal Rosa.

Utkání začalo až v 17:30 a na hrací ploše stadionu na Střeleckém ostrově ležela hustá mlha, která by se dala krájet. Hosté se hned od úvodního hvizdu prezentovali aktivní presingem, domácí fotbalisté však se soupeřem běhali a pozorně bránili jakýkoliv náznak přechodu teplických do útoku. První střelecký pokus vyšel z kopačky Mateje Sivy, který na hranici velkého vápna zkoušel své štěstí, z halfvoleje poslal balón několik metrů nad branku domácích. Na druhé straně se naopak snažil prosadit mladíček Stráský, který si potáhnul balon od pravé strany k pokutovému území hostí, jeho střela ale letěla hodně mimo. Zajímavou akci vymyslel v 18. minutě Mezlík, nejprve se zbavil protihráče, poté našel na hranici vápna Dobala, ten však nebyl v pohybu a střeleckou příležitost prováhal nevydařenou kličkou, kterou mu teplický obránce překazil. Pět minut poté, po faulu na Mezlíka, rozehrával zajímavě standardní situaci opět Dobal, jeho kroucený centr na zadní tyč ale podskočili jak jeho spoluhráči, tak gólman hostí a míč skončil v zámezí.

Následovala slabší desetiminutovka, kde snaha neudělat chybu vymýtila fotbalovou lehkost a hra se přelévala kolem středu hřiště. Nudu přerušil až zajímavý centr od pravého kraje teplického Kalivody, který do zámezí odhlavičkoval pozorný Žižka. Minutku nato se překvapivou střelou ukázal Rosa, brankář Beláň však byl u levé tyčky včas a jistým zákrokem prokázal své kvality. Odhad hry a rychlé nohy pak Belaň ukázal i při špatné rozehrávce Lenceviče, když musel odražený míč před teplickým útočníkem odkopávat do bezpečí mimo své brankoviště. Tři minuty před koncem první půle dostal dlouhý míč do sprintu Ondrášek, proti němu ale vyběhnul hostující gólman Grigar, který nakonec v souboji o míč ukázal větší odvahu a situaci ubránil.

Tepličtí nastoupili aktivně i do druhého poločasu a snažili se domácí hráče dostat pod tlak. V 50. minutě vypálil tvrdě k levé tyči snaživý Rosa, míč těsně před Belaněm skočil, budějovický gólman ho tak jen vyrazil zhruba metr před sebe, kde stál volný Vondrášek. Proti němu se však Belaň pohotově vrhnul a zneškodnil jeho střelu. Za pět minut si obrovskou šanci vytvořili i domácí fotbalisté. Po závaru v pokutovém území hostí se odražený míč dostal k Šímovi, který se nerozpakoval a míč tvrdě napálil. Jeho střelu Grigar jen s vypětím všech sil vyrazil nohama k Lencevičovi, ten ihned hlavičkoval do prázdné branky, ale míč nakonec skončil těsně nad břevnem.

Černou chvilku si v 57. minutě zápasu vybrala obranná řada Dynama. Na centr z pravé strany čekali v pokutovém území domácího mužstva hned dva nepokrytí hráči Teplic, míč nakonec přistál na hlavě Admira Ljevakoviče, který jej bez větších obtíží umístil do levého horního růžku Belaňovy branky. Teplice tak srovnaly manko z prvního zápasu a začínalo se odznova. Vedoucí branka Severočechy povzbudila v další aktivitě, střelecký pokus Mareše v 59. minutě skončil naštěstí jen na břevně budějovické branky.

Hráči Dynama se museli probudit, pokud chtěli pomýšlet na postup. Na vývoj hry reagoval trenér Šilhavý střídáním, dnes často chybujícího Dobala nahradil Otepka, následné pokusy domácích hráčů o střelecké štěstíčko ale končily sražené mimo teplickou branku. Ještě hůře bylo od 72. minuty, kdy se přes domácího obránce Lenceviče hezky uvolnil čerstvý Mahmutovič, Lencevič jej ve skluzu sestřelil k zemi, a protože pár minut předtím již jednu žlutou kartu viděl, ukázal mu hlavní rozhodčí Mikel i kartu červenou a poslal domácí mužstvo do oslabení. Následnou standardku poté rozehrál Mareš, jeho přízemní bombu k pravé tyčce Belaň bravurně lapil. S šancemi hostí se poté roztrhl pytel a domácí hráči nestíhali bránit. V šestasedmdesáté minutě vyslali spoluhráči na steč Melunoviče, jeho střelecký pokus do středu branky zlikvidoval opět Belaň. Hráči Dynama se ne a ne vymanit z teplického obležení, dlouhé centry na osamoceného Ondráška vpředu k žádné šanci nevedly.

Šest minut před koncem řádné hrací doby prověřil pozornost Belaně Mahmutovič, jeho jedovatý pokus k levé tyči ale Belaň bez problémů kryl. Na druhé straně rozehrál Otepka standartní situaci přímo na Stráského, jehož slabá hlavička ale nemohla Grigara zaskočit. Fotbalové pravidlo "nedáš dostaneš" se potvrdilo vzápětí v 88. minutě, na další centr z pravé strany si naskočil opět nikým neatakovaný Jakub Mareš a svojí umístěnou hlavičkou zhatil naděje domácích na postup. Teplice si ve druhém poločase zvýšenou aktivitou vytvořili výrazný tlak, který dokázaly zužitkovat dvěma góly a ukončily tak pouť Dynama letošním ročníkem Ondrášovka Cupu.