Českobudějovičtí fotbalisté si po porážce ve Zlíně chtěli na Střeleckém ostrově ve 14. kole FORTUNA:LIGY proti Mladé Boleslavi spravit chuť. A to se jim povedlo. Skóre sice otevřel hostující výběr, domácí Dynamo ale po obratu slaví. O góly se postarali Fortune Bassey a Matej Mršić, Jihočeši tak v tabulce přeskočili svého sobotního soupeře.

Dynamo vstoupilo do zápasu aktivně a hned v 5. minutě se hnal do šance Mršić. Jeho projektil však letěl těsně vedle, rozhodčí na pomezí navíc nad hlavu zvedl po kontaktu s balonem praporek. Zlobila ale také Mladá Boleslav, která se v úvodních 10 minutách usadila na domácí polovině hřiště. Ani nejproduktivnější hráč ligy Ewerton, ani bývalý slávistický kanonýr Milan Škoda, se ale zpočátku prosadit nedokázali. Šancí bylo v první dvacetiminutovce k vidění po málu, jediným výraznějším momentem bylo udělení žluté karty boleslavskému Dancákovi, který si nevybíravým způsobem vzal do parády Čoliće.

Ve 26. minutě se diváci málem dočkali gólu. Od něj dělily Fortuna Basseye jen milimetry. Naskočil si na povedený centr Čoliće, hlavou však mířil těsně nad horní tyčku. O pár desítek vteřin později vypustil jedovatou ránu Mršić, ani on ale úspěšný nebyl. Dynamo hýřilo nadšením a fotbal si užívalo, ve 30. minutě ale bohužel vystřízlivělo. Do vedení se totiž zásluhou Milana Škody dostali hosté.

Boleslav se ale z příznivého výsledku radovala jen chviličku. Ve 32. minutě se ocitl sám na zadní tyči Fortune Bassey a srovnal gólový účet. Dynamo tak bylo za svůj pozitivní výkon odměněno a polevit ani náhodou nehodlalo. Do další šance se hnali Jihočeši zásluhou Mršiće, který v prvním poločase patřil mezi nejvýraznější postavy. Další velký obrat se ale zatím nekonal. Střela Mihálika brankáře Boleslavi nevyděsila, úprk z vlastní poloviny nedokázal dotáhnout do zdárného konce ani Bassey. Stav tak zůstal po 45 minutách nerozhodný.

Do druhého dějství vlétla jako uragán Mladá Boleslav. Naštěstí pro Dynamo ale dvojitou šanci dokázal famózně zlikvidovat brankář Vorel. V 53. minutě už se síť vlnila. Do dobré příležitosti se dostal Škoda, nevyšlo mu zakončení, ale balon posunul na svého kolegu do druhé vlny. Ten Boleslav poslal do vedení, domácí fandové ale mohli být v klidu. Branka kvůli ofsajdu neplatila. Nepříjemnou střelu vypustil o 3 minuty později Ewerton, ani ten ale skóre nezměnil. Po akci na druhé straně už ale musela být obsluha světelné tabule v pozoru. Dlouhý balon za obranu hostů zachytil Matej Mršić, unikl obraně Boleslavi a chladnokrevně zakončil. Dynamo doma opět dostalo první gól, dvěma trefami ale otočilo. Od 61. minuty vedlo 2:1.

Otěže zápasu pro sebe najednou uzmuly České Budějovice. Byly všude dříve než soupeř, tlačily se dopředu a jejich hra bavila. Boleslav se ale s tím, že by na Dynamu nechala body, smířit nechtěla. Zapnula na vyšší výkonnostní stupeň, ani tak se ale vyrovnání nedočkala a 10 minut před koncem stále ztrácela. A to i po nebezpečné střele, kterou musel vyrazit mimo tři tyče pohotový Vorel. Skóre se málem znovu měnilo na opačné straně hřiště. Na branku Mladé Boleslavi pelášil střídající stoper Talovierov, v zakončení ale bohužel selhal. Podobně neseřídil mířidla ani Škoda, který se snažil na druhé straně vyrovnat.

Při posledním domácím souboji s Mladou Boleslaví obdrželo Dynamo v nastavení dva góly. Tentokrát rozhodčí nastavil dlouhých pět minut, České Budějovice ale k potěšení své fanouškovské základny vedení udržely a vyhrály 2:1.

David Horejš (trenér Dynama): „Další nesmírně důležité vítězství. Věděli jsme, že má Boleslav velmi dobrou ofenzivu, na kterou jsme se chystali. Zpočátku jsme byli nepřesní, nedařilo se nám kombinovat. Po poločase jsme nabádali hráče, ať hrají trpělivě. Rozhodnul gól Mateje Mršiće, přestože nás soupeř v závěru trochu přitlačil. Výhry si nesmírně vážíme, před pauzou jsou to skvělé tři body."

Karel Jarolím (trenér Boleslavi): „Nevstoupili jsme do utkání špatně, hru jsme měli pod kontrolou a dostali se také do vedení. Všechno nám nahrávalo do karet, ale bohužel to trvalo jenom krátce. Vzápětí jsme totiž nechali soupeře vyrovnat. Do druhého poločasu jsme hráče upozorňovali na věci, které nám nefungovali. Zpátky do vedení jsme mohli po šanci Jirky Skaláka, jenže prosadili se až domácí, když využili naši laciné chyby. V závěru jsme se snažili alespoň vyrovnat, ale nepovedlo se.