Českobudějovické Dynamo zajíždělo v rámci 10. kola Chance Ligy do daleké Ostravy. Ve Vítkovicích sice Jihočeši prolomili střelecký půst zásluhou Quadriho Adedirana, ten ale už jen v závěru snižoval náskok soupeře. Domácí Baník zvítězil 2:1.

Úvod utkání vyšel Dynamu. Českobudějovičtí fotbalisté drželi míč na svých kopačkách a možná trochu zaskočili i domácí Baník svojí aktivitou. První velkou příležitost si však přeci jen připsali domácí. Na hranici velkého vápna propadl míč ke kopačkám Ewertona, jehož rána prolétla těsně kolem pravé tyče. V jedenadvacáté minutě poté Jihočeši dobře zakombinovali, z čehož těžil volným prostor Petr Zíka. Centr do vápna našel hlavu Marcela Čermáka, který svojí hlavičku poslal těsně nad branku. Skóre se měnilo nakonec ve 32. minutě. Centr Holzera z levé strany propadl až k Davidu Buchtovi, jenž ranou bez přípravy poslal balon do sítě. Vstřelená branka Baník nabudila a domácí udávali tempo dalších minut. Ještě hůře pro Jihočechy mohlo být ve 40. minutě, kdy nařídil sudí po konzultaci s VARem pokutový kop po ruce Ondřeje Čoudka, avšak Vilém Fendrich v českobudějovické brance vychytal parádním zákrokem Ewertona, a tak Dynamo odcházelo do kabin s jednobrankovým mankem.

Aktivitu z konce prvního poločasu si přenesli Ostravští i do toho druhého, hned po třech minutách se hnal sám na Fendricha Prekop, avšak českobudějovický brankář se opět vyznamenal. Baník však v aktivitě nepolevoval a Jihočeši museli odolávat nepříjemným náznakům soupeře. Vedení Ostravští navýšili v 72. minutě, Ewerton si na levé straně šikovně poradil a tvrdou ranou propálil Fendricha. Za další tři minuty předvedli Ostravští další protiútok, na jehož konci stál Filip Kubala. Rychlá akce a vstřelená branka domácích byla nakonec po konzultaci s VARem odvolána. Jihočeši vykřesali naději na drama v 87. minutě. Po standardní situaci propadl balon od Čoudka až ke Quadrimu Adediranovi, který se z hranice vápna nemýlil. Více už se v zápase nestalo, a tak Dynamo padlo ve Vítkovicích s Baníkem 1:2.

František Straka: „Rozhodují individuální chyby. Do 35. minuty jsme hráli velice dobrou partii, byli jsme rovnocenným soupeřem. Měli jsme výborný pohyb i práci s prostorem. Oni neměli šance, ale pak přišla bohužel situace, která nás stála první gól. Mě to mrzí, poněvadž se to opakuje. Kluci si musí uvědomit, že má každý zodpovědnost za svůj prostor. I tak můžu své kluky pochválit, protože to nevzdávali a chtěli se porvat.“