Ani ve třetím kole Gambrinus ligy fotbalisté Dynama České Budějovice nedokázali vstřelit branku a po nepovedeném výkonu prohráli v zápase s Příbramí vysoko 0:3. Jihočeši dokázali se soupeřem držet krok pouze v prvním poločase, poté ale třikrát inkasovali a konec zápasu se již pouze dohrával.

Po úvodním oťukávání ze strany obou mužstev se k mírnému tlaku dostali domácí. Ti zahrávali několik standardních situací a každá z nich pro českobudějovického brankáře Kučeru znamenala ohrožení. Vyrážet musel Kučera například i Pleškovu ránu. Míč se poté přes De Oliveiru dostal k Borkovi, který se zjevil ve vyložené šanci. Trefil ale jen gólmana. Jihočeši se ke kloudnějším akcím dostávali jen stěží. V ojedinělých případech buď už mířili mimo branku, nebo narazili na pozorného Krbečka v příbramské svatyni. Domácí se pak sice k závěru poločasu opět natlačili na polovinu soupeře, ale Dynamo si klidný odchod do kabin už pohlídalo.

Horké chvíli však Jihočeši zažili hned po dvanácti minutách druhé půle. Plašil našel přesným centrem ve vápně Tomašáka, který hlavou otevřel skóre zápasu – 1:0. Na první obdržený gól se snažil Jan Kmoch, kouč Dynama, reagovat střídáním. Místo Kovaříka poslal na hřiště zkušenějšího Šímu, když už o poločase šel na hříště místo Hílka také Riegel. A především Šíma se krátce po svém vstupu na trávník hned postaral o vzrušení. Po Benátově posunutí pálil ze strany jen těsně mimo levé tyče. Sám před Kučerou ve vyložené šanci neuspěl na druhé straně ani Borek. Avšak hned následně byl dlouhovlasý útočník daleko úspěšnější. Po rohovém kopu Kučera míč sice vyrazil, ale jen právě k Borkovi, který střelou pod břevno rozvlnil českobudějovickou síť podruhé – 2:0. Hostující fotbalisté byli najednou opravdu v úzkých. Jejich zmar podtrhla navíc 73. min., kdy Příbram zvyšovala již na 3:0. Proměněnou penaltou se o to postaral Huňa. Pokutový kop byl nařízen za faul Žižky, který po druhé žluté uviděl kartu červenou. Ve zbylém průběhu utkání si Středočeši už své první vítězství v sezoně s přehledem pohlídali.

Mezlík Pavel (81.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Massimo Morales (trenér Příbrami): "Bylo pro nás těžké připravit mužstvo na dnešní zápas. V posledních dvou zápasech jsme byli chváleni, ale na kontě jsme měli nula bodů. Dnes jsme začali opět dobře a vytvořili jsme si tři čtyři zajímavé šance. Měli jsme ale zachovávat více chladnou hlavu při zakončení. O poločase byli hráči nervózní, že je stav stále bez branek a já je musel uklidňovat, ať jsou v klidu. Že ten gól dají."

Jan Kmoch (trenér Dynama): "Musím pogratulovat soupeři a trenérovi Příbrami k vítězství. Utkání se mi hodnotí velmi těžce, protože taková porážka je pro mě velmi krutý příběh. Sledovat hráče tak, jak pracovali bylo pro mě doslova utrpení. Nebyli jsme vůbec nebezpeční a prakticky jsme neohrozili soupeřovu bránu. Taktika byla hrát po zemi rychle a kombinačně a místo toho obránci v tísni odkopávali pouze míče na soupeřovu polovinu. "