Nepovedený závěr sezony prožilo na severu Čech budějovické Dynamo. Doufalo, že se mu podaří postoupit do finále skupiny o umístění, to se mu ale nepodařilo. Po porážce 0:4 mu končí aktuální sezona FORTUNA:LIGY.

České Budějovice se vypravily na sever Čech k odvetnému zápasu semifinále skupiny o umístění FORTUNA:LIGY s výhodou vítězství. Před necelým týdnem na Střeleckém ostrově vyhrálo Dynamo 3:2 a na triumf chtělo navázat také ve městě pod Ještědem. Do první šance se ale přihnal už v 6. minutě domácí Liberec. V pozoru byl naštěstí pro hosty brankář Janáček, který fantasticky zlikvidoval slibné šance Olatunjiho a Kozáka. Ve 13. minutě se snažilo udeřit Dynamo, Adediran ale pohořel na protějšku Janáčka, gólmanovi Bačkovském.

První branku viděli fanoušci na Stadionu U Nisy ve 32. minutě. Janáček vyrazil hlavičku Olatunjiho k nohám Plechatého a ten rozvlnil síť. Jenomže oslavy Liberce překazil VAR, skóre tak zůstalo beze změny. Na dalších sedm minut. Pak musela obsluha světelné tabule poprvé úřadovat. Ve 39. minutě dopravil balon z dorážky do branky Matěj Kozák a Slovan vedl 1:0. Tímto výsledkem skončil první poločas.

V tom druhém se Dynamo chtělo pokusit o obrat, stejně jako v předešlém domácím zápase. Byl to ale spíše Liberec, který udával tempo hry a hnal se do jedné příležitosti za druhou. Nejprve neuspěl v 55. minutě střelec Kozák, jeho kolega Christian Frýdek už ale o 11 minut později ano. Frýdek zvýšil na 2:0 pro Liberec po ráně k zadní tyči. V 81. minutě to bylo už 3:0. Další branku Liberce přidal Ľubomír Tupta, který dopravil centrovaný balon za bezmocného Janáčka.

Ani to Slovanu nestačilo. Hodně aktivní byl v závěru odvetného utkání semifinále skupiny o umístění kanonýr Victor Olatunji. Ten nejprve v 85. minutě pohořel na Janáčkovi, to samé už se ale nedá říct o situaci, která nastala za dalších pár minut. V 90. minutě upravil Victor Olatunji na 4:0. Tímto výsledkem nakonec utkání i skončilo.


Ohlasy trenérů

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Přijel jsem do Liberce se srdcem, ale krásně mě tady nepřijali, porazili nás 4:0. Zápas se mi hodnotí velice těžko, protože Liberec nás přejel. Fotbal není krasobruslení a nehraje se na krásu. Liberec byl ve vápně důraznější a efektivnější a zaslouženě vyhrál."

Luboš Kozel (trenér Liberce): "Dneska se mi to hodnotí dobře. Výsledek 4:0, i výkon byl dobrý. Jediné, co mohlo být lepší, je efektivita. Do většího vedení jsme se mohli dostat dřív. Soupeře jsme do vážné větší šance nepustili a dopředu jsme hráli dobře. Jsem spokojený s výkonem, výsledkem i postupem."