Ve 28. kole FORTUNA:LIGY Dynamo na svém hřišti hostilo severočeský Jablonec. Jihočeši po sérii několika nezdarů chtěli konečně naplno bodovat, a to se jim náramně povedlo. Po fantastickém a dominantním výkonu v obou poločasech českobudějovičtí fotbalisté nastříleli pět branek a zvítězili jednoznačným výsledkem 5:1.

Dynamo vstoupilo do utkání skvěle. Od úvodní minuty hýřilo aktivitou, kombinovalo a přicházely šance. První náznak nebezpečné situace přišel ve třetí minutě, kdy se na rohu velkého vápna k míči dostal Čmelík, jeho přihrávka do vápna ale nenašla adresáta. O dvě minuty později už měl ale loženou šanci Adediran, kterému skvěle nahrál Hora. První jmenovaný si převzal balon a ze vzduchu okamžitě vypálil. Hanuš ale předvedl fantastický zákrok a vytáhl míč na roh. Z něhož přišlo další ohrožení branky, když na přední tyči míč prodlužoval Králik, jablonecký brankář byl ale znovu připravený. Do útoku se po jedenácti minutách dostal také Jablonec, centr z levé strany si na malém vápně hledal Sejk, míč ovšem trefil pouze špičkou kopačky a míč poslal vedle.

Jihočeši ale byli i nadále aktivní a byli po zásluze odměněni! Po faulu na Čermáka se k volnému přímému kopu postavil Jakub Hora a trefil přesně, 1:0 pro muže v bílém. Netrvalo dlouho a České Budějovice svůj náskok navýšily. Na hranici velkého vápna se ke střele výborně prokličkoval Hellebrand, jeho pokus ale nad břevno vytáhl brankář Severočechů. Hora následně rozehrál roh nakrátko se Čmelíkem, jenž poslal dloubákem míč do vápna. Tam si ho našel Lukáš Havel a hlavou poslal svůj tým do dvougólového vedení. Budějovice předváděly fantastický výkon, a i nadále byly plné energie. Do přečíslení se řítil Adediran s Hellebrandem, situaci ale do gólového konce nedovedly. Záhy přišla další příležitost. Dnes opět skvěle hrající Hellebrand z levé strany poslal centr do vápna, do něhož se položil Čermák. K jeho smůle ale trefil pouze břevno Hanušovy branky. Komu už se ale skórovat podařilo, tím byl Lukáš Čmelík. K tomu se v nastaveném čase po nepřesném zákroku protihráče odrazil balon a českobudějovický křídelník gólmana Jablonce dokonale přehodil. Po výborném prvním poločasu šlo tedy Dynamo do šaten za třígólového vedení.

Gólové hody pokračovaly i v poločase druhém. Výborný Čmelík nasadil na pravé straně hráči Jablonce housle a následně odcentroval do vápna, tam si míč našel Ondřej Čoudek a ten svou premiérovou brankou ve FORTUNA:LIZE zvýšil už na 4:0. Po hodině hry přišla další branka, tentokráte ji ale na starost měl jablonecký celek. K odraženému míči se na hranici velkého vápna dostal Daniel Souček a snížil na 4:1.

Dynamo ale stále chtělo více a přicházelo mnoho dalších šancí, nejdříve neuspěl Adediran, Čmelík a ani Králik. V 70. minutě to tam ale spadlo popáté. Kapitán Králik na levé straně hřiště vyzval k samostatnému úniku Quadriho Adedirana a ten tentokráte svou šancí nepohrdl. Krásně uklidil na zadní tyč, 5:1 pro domácí. Utkání bylo pro diváka velmi atraktivní i ve zbývajících minutách, nebezpečné závary si připsali jak budějovičtí, tak jablonečtí fotbalisté. Branka však už nepadla žádná, a tak si Jihočeši připsali vysoké, a hlavně velmi cenné vítězství.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Jsme hrozně rádi, že jsme zvládli jeden z důležitých kroků, které nás teď čekají. Uvědomovali jsme si, že nás čeká náročný zápas a jsme hrozně rád za to, jak k tomu hráči přistoupili. Do puntíku splnili to, co jsme si řekli v týdnu. Není to jednoduché, když nezvládnete zápas s Teplicemi a dostanete další facku v Hradci. Chtěli jsme navázat na druhý poločas z Hradce a to se stalo, navíc to korunovalo pět gólů. Jsme za to rádi. Čekají nás ale ještě dva těžké zápasy v Brně a Pardubicích. Pokud je zvládneme a vyhrajeme, můžeme se vyhnout skupině o záchranu. Máme to ve svých rukou."

David Horejš (trenér Jablonce): "Budu stručný. Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Po většinu zápasu bylo jednoznačně lepší. Do utkání jsme špatně vstoupili, nepohlídali jsme si standardní situace. Pak už to bylo těžké. Byli jsme horším týmem a to se odrazilo i na skóre."