České Budějovice ve 2. kole Chance Ligy zajížděly ke svému prvnímu venkovnímu utkání sezony, a to rovnou na horkou půdu pražské Slavie. Ta se dostala hned v úvodních vteřinách duelu zásluhou Davida Douděry do vedení a Jihočeši už se pak na zvrat v utkání nezmohli. Slávisté se poté prosadili ještě třikrát, konkrétně skórovali Daniel Fila, Filip Prebsl a Conrad Wallem. Dynamo tak ve Vršovicích padlo 0:4.

Úvod utkání pro Dynamo začal asi nejhůře, jak mohl. Hned po 70 vteřinách se domácí totiž dostali do vedení. David Douděra si na pravé straně zpracoval Prebslův balon a o přední tyč poslal míč za Janáčkova záda. V 9. minutě už to bylo o dvě branky. Diouf od postranní čáry nasměroval míč přesně na nabíhajícího Daniela Filu, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Janáčka. Dynamo hrozilo pouze ojediněle, domácí defenziva navíc na českobudějovické náznaky byla dobře připravena. Po půl hodině mohlo být pro Lerchovi svěřence ještě hůře. Dorážku fotbalisty Slavie však skvělým obranným zákrokem vykopl Havel. Úvodem 41. minuty se ale červenobílí už potřetí prosadili. Provod našel škvíru mezi dvěma jihočeskými obránci a po následném úniku a obstřelu na zadní tyč zvýšil na 3:0. Branka ale po zásahu VARu neplatila! Slávistický středopolař se totiž ocitl v ofsajdu a jeho branka byla odvolána. Na druhé straně měl ještě v nastavení prvního dějství první velkou šanci Budějovic Šigut, jeho střelu ze slibného brejku však Kinský vyrazil. Do poločasové přestávky se tak šlo za stavu 2:0 pro Slavii Praha.

Na začátku druhého poločasu měl obrovskou šanci domácí forvard Fila. Ten měl před sebou prázdnou branku, balon ovšem poslal jen těsně vedle českobudějovické branky. Jihočeši se v dalších minutách postupně z tlaku vršovického celku oklepali a čas od času také zahrozili dopředu, Trummerovy dvě pobídky do vápna ale byly nepřesné. A tak se opět radovala Slavia. Janáčkovi v 66. minutě vypadl Dioufův centr a k odraženému míči ve vápně se dostal Filip Prebsl, který míč uklidil do odkryté brány, 3:0. A celek z Vršovic stále neměl dost. Vorlický našel v šestnáctce Conrada Wallema, který po pár vteřinách na hřišti upravil v 83. minutě skóre utkání na konečných 4:0 pro sešívané.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Když přijedete na Slavii a v první minutě dostanete góla, už je to potom těžké. To tak je. Strávil jsem tu devět let a pamatuji si to. Poté jsme dostali ještě druhou branku a pak už je s tím opravdu složité něco udělat, jak jsem říkal. Apelovali jsme na kluky, aby nepodlehli atmosféře a nebáli se hrát, to se ale bohužel nestalo. První poločas nám nevyšel. Do druhého jsme udělali jednu změnu, dostali jsme se trochu do hry, ale domácí potvrdili svou kvalitu a zaslouženě zvítězili."