Díky výhře 1:0 nad bosenským celkem FK Krupa postupují českobudějovičtí fotbalisté do finále turnaje v rámci chorvatského soustředění. Triumf a postup do finále trefil v 52. minutě Martin Šplíchal po centru Lukáše Provoda. O titul na Medulin Cupu bude bojovat Horejšův tým v neděli s Mostarem.

Od úvodních minut dostala ve druhém utkání na turnaji příležitost jiná jedenáctka černobílých. Do branky se postavil Matěj Luksch, který nahradil Zdeňka Křížka. V prvních minutách zápasu bylo aktivnější Dynamo, ovšem nedařilo se mu prosadit se přes pevnou bosenskou obranu. Budějovický brankář se v prvních patnácti minutách dostal do akce pouze jednou, když musel vyběhnout na hranici vápna a odkopnout míč do zámezí.

Další minuty už nabídly zajímavější podívanou. Z rohu Grajciara Jihočeši nic nevytěžili, ke střeleckému pokusu se nedostal ani tísněný Táborský. Největší šanci první půle měl na noze Roman Wermke, který se hnal na branku po pasu od Patrika Brandnera. Na poslední chvíli ho ale dostihli beci soupeře a nedovolili mu plnohodnotně zakončit.

Do druhého dějství bosenský celek částečně prostřídal svou sestavu, Jihočeši hráli bez střídání. Aktivněji nastoupili po změně stran hráči Krupy, ale do vážnějšího zakončení se nedostali. Skóre se tak měnilo až v 52. minutě, kdy po dobrém presinku získal míč Lukáš Provod, až skoro z hranice brankové čáry nacentroval do šestnáctky a Martin Šplíchal ve skluzu poslal balon do sítě. Jihočechů bylo rázem plné hřiště a hráči Krupy byli rádi, když dostali míč na chvíli ze své poloviny.

Krátce před tím, než uplynula hodina hry, mohli vést černobílí o dvě branky. Lukáš Provod opět centroval z levé strany, tentokrát našel Iva Táborského, jehož střelecký pokus na zemi vykopl na poslední chvíli mimo tři tyče brankář Ilič. Další nebezpečnou akci realizoval následně Grajciar, ale jeho pěkná rána trefila jen spoluhráče Brandnera. Postupem času Jihočeši trošku vyklidili pozice, nechali soupeře hrát, ale Dynamo povětšinou kontrolovalo hru. V závěru se nekonal ani žádný tlak, a Dynamo tak zaslouženě uhlídalo jednobrankový náskok. Finále Medulin Cupu čeká Horejšův tým v neděli.

David Horejš (trenér Dynama): "Dnes to bylo z naší strany už velmi dobré, protože si hráči už zase zvykli na ten přírodní povrch. Kluky musím ze dnešní výkon pochválit, protože jsme do zápasu vstoupili dobře. Dařili se nám kombinace a dobře jsme se pohybovali. Je jen škoda, že jsme nedokázali využít jednu z těch dvou šancí, které jsme měli v prvním poločase. Ve druhém poločase jsme pak vstřelili po pěkné akci Lukáše Provoda a povedeném zakončení Martina Šplíchala gól na 1:0 a naopak jsme soupeře za celý zápas nepustili prakticky do žádné šance. Naše výhra je tak zasloužená."