Fotbalisté Dynama České Budějovice zvládli zápas na hřišti pražského Meteoru a v poháru Ondrášovka Cup jdou po výhře 2:0 do třetího kola. O góly Jihočechů se v pražské Libni postarali Hudson a Mezlík.

Trenér Dynama Jaroslav Šilhavý již před zápasem jasně naznačil, že spolu s týmem nejede do Prahy k zápasu s Meteorem na výlet a že využije všechny hráče základní sestavy. Své slovo také dodržel, na libeňském stadionu nastoupili Jihočeši v nejsilnější sestavě. Chyběl pouze lehce zraněný brankář Kučera a distancovaný Zdeněk Ondrášek. Premiéru v letošní sezoně si tak odbyl útočník Tomáš Stráský a vůbec první zápas v dresu Dynama odehrál také brankář Jaroslav Beláň.

Právě slovenský gólman měl hned od úvodních minut možná trochu překvapivě plno práce. Hned v 6. minutě se před ním zjevil ve vyložené šanci domácí Marek Štefan a Beláň se musel vytáhnout reflexivním zákrokem. Když se poté v 9. minutě dostal ke střele z hranice vápna nikým neatakovaný Tomáš Kadlec, musel trenér Jihočechů na lavičce hodně zvýšit hlas, aby své svěřence přinutil pozorněji bránit. Fotbalisté Dynama se rozjížděli sice trochu pomaleji, ještě v první čtvrthodině si ale vytvořili také dobré šance. Nejprve se v palebné pozici ocitl Stráský a později měl blízko ke gólu také Mezlík.

Ke změně skóre došlo ale až po půl hodině hry. Rychlý kontr Jihočechů zakončil po přihrávce Pecky tvrdou ranou doprostřed brány Fernando Tobias Hudson. Ve zbytku první části hry se oba celky dostaly k zahrávání rohového kopu. Když se ale na jedné straně neprosadil po signálu Mezlík a následně ani na druhé straně Hruška, odcházelo se do kabin za stavu 1:0 pro budějovický tým.

V úvodu druhé půle se do dobré pozice po přihrávce Laštovky dostal Stráský, ani nadvakrát ale domácího gólmana neprověřil. V 59. minutě bylo naopak velké horko před Beláněm. Po dlouhém nákopu z hloubi pole se ke střele dostal velice aktivní Kadlec, svým pokusem ale těsně minul budějovickou branku. V 67. minutě byl pak velice blízko ke gólu Tomáš Stráský, po centru Laštovky ale zamířil z malého vápna hlavou mimo.

V závěru zápasu domácí fotbalisté hodně usilovali o vyrovnání. Jejich snaha se ale tříštila o pozornou budějovickou obranu. V 87. minutě se do další velké šance dostal po krásné individuální akci Rakovana útočník Stráský, v rozhodujícím okamžiku ale místo střely minul míč a vůbec nevystřelil. Gólovou pojistku přidali fotbalisté Dynama až v nastaveném čase. Při rohovém kopu Meteoru se všichni domácí hráči natlačili do vápna Dynama, odražený balon vyvezl Hudson, který přesným pasem vyslal do velkého sóla z poloviny hřiště Pavla Mezlíka. Ten byl sice těsně před pokutovým územím již tísněn protihráči, přesto ale dokázal efektivní kličkou obejít brankáře a do prázdné brány zakončit a zvýšit tak na 2:0. Hned poté sudí Hrubeš ukončil utkání.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Výhra na hřišti Meteoru je víceméně splněnou povinností. Domácí hráči nastoupili ve velmi mladé sestavě a přesto podali velice sympatický výkon. Já osobně jsem výsledkem trochu zklamán, protože jsem očekával, že když nastoupíme v nejsilnější sestavě, tak že vstřelíme více branek. Kluci se dnes potřebovali trochu rehabilitovat po vysoké domácí porážce s Plzní a asi se jim to povedlo jen částečně. Sice to bylo všechno o prvním gólu, ale definitivně jsme si oddychli až v samém závěru, kdy na 2:0 zvýšil Pavel Mezlík."

Josef Jarolím (trenér Meteoru): "Soupeři blahopřeji k postupu do dalšího kola. Na to, že jsme hráli proti ligovému týmu jsme ale odehráli velmi dobrý zápas. Dost jsme drželi balon a zároveň jsme si vytvořili hned několik velmi dobrých šancí. Zápasu by asi více slušela remíza, ale Budějovice díky svojí zkušenostem vstřelily dvě branky a vyhrály. Naši kluci odehráli zápas se zákonitým respektem, vždyť velká část z nich ještě loni hrála druhou dorosteneckou ligu. Naši hráči by pro svůj fotbalový růst potřebovali více zápasů s takto silnými soupeři."