Slunce, nebe bez mráčků, perfektní fotbalové podmínky. Takhle nějak to vypadalo před zápasem 3. kola FORTUNA:LIGY na Střeleckém ostrově. Hráči českobudějovického Dynama ale bohužel svým fanouškům radost neudělali a prohráli s Baníkem Ostrava 1:3.

Aktivněji začal utkání ostravský Baník, který se do velké šance přihrnul hned po 2 minutách. Gólman Dynama ale stačil vytěsnit míč mimo tři tyče. Další ohromná šance hostů přišla v 9. minutě, i tentokrát byl ale strážce svatyně Českých Budějovic pozorný.

Zajímavá situace byla k vidění před 30. minutou i na druhé straně. A opět byl v hlavní roli brankář. Ten zachytil dlouhý nákop těsně před vápnem a od rozhodčího viděl žlutou kartu. S přímým kopem ale Dynamo nenaložilo ideálně. Skóre se ale nakonec ještě v prvním poločase měnilo. V početném sektoru hostí propukly oslavy ve 34. minutě, kdy se hlavou prosadil Kuzmanovič. Na to už Českobudějovičtí v prvním dějství odpovědět nedokázali.

Do druhého poločasu opět vlétl aktivněji soupeř z Ostravy a v 52. minutě zvýšil vedení. Hlavou zamířil přesně Tetour. Dynamo ale dokázalo za dalších 5 minut snížit. Na dostřel Baníku dostal domácí po nádherné individuální akci Bassey. Pak působil výběr z jihu Čech jako politý živou vodou. Šance Dynamo mělo, bohužel je ale v povedené pasáži nedokázalo využít. Skóre na světelné tabuli se před koncem utkání měnilo ještě jednou, v 84. minutě přidal třetí branku Ostravy rozjetý stoper Lischka.

České Budějovice tak bohužel vyšly ve třetím kole naprázdno, naopak Slezané si s sebou odvezli všechny tři body.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

David Horejš (trenér Dynama): „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Náš výkon nebyl špatný, ale rozhodlo naše chování v pokutových územích. Jak směrem do ofenzivy, tak i do defenzivy. Myslím si, že herně to bylo zatím nejlepší utkání, ale když doma třikrát inkasujeme, tak nemůžeme pomýšlet na body. Jsem zklamaný, jaké branky jsme inkasovali, protože jsme se na to připravovali. Dostali jsme dva góly po centrovaných míčích."

Ondřej Smetana (trenér Baníku): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme aktivní a vytvořili si slušné šance. Postupem času se do hry dostali i domácí, kteří dokázali být velice nebezpeční. Pomohla nám branka v první půli, brzy jsme se trefili i na začátku druhé. Fyzicky to nebylo vůbec lehké, soupeř je na tom po kondiční stránce velice silný. Ceníme si toho, že jsme zápas zvládli za tři body."