Střelecký ostrov hostil ve 13. kole FORTUNA:LIGY utkání mezi českobudějovickým Dynamem a hradeckými Votroky. Svěřenci kouče Jozefa Webera se vezli na vítězné vlně a po výhře v Teplicích a středečním triumfu v MOL Cupu chtěli na tyto povedené výsledky navázat. To se bohužel nepovedlo, pro tři body si dokráčel hostující Hradec Králové.

Úvodní minuty nic zajímavého nepřinesly a fanoušci si tak museli počkat na první šanci zápasu do druhé desetiminutovky. Rohový kop Hradce si na úrovni penalty našel Vašulín, který však špatně načasoval odraz a následná hlavička tím pádem prolétla o pořádný kus vedle pravé tyče Janáčkovy brány. Hned na to si na rohu vápna vytvořilo standartní situaci i Dynamo, s Potočného následným centrem si ale obrana Hradce poradila. Zajímavou situaci si pak ve 23. minutě připravili Votroci. Vojtěch Smrž se dostal k přihrávce, ale jeho střela z hranice pokutového území těsně minula tyč budějovické svatyně.

Na druhé straně zavařil hostujícímu brankáři domácí kapitán Králik. Ten přetažený rohový kop Čoliče nadvakrát vracel do ohně, míč ale nakonec skončil v náruči gólmana Reichla. Největší dosavadní šance utkání přišla pět minut před poločasovou přestávkou. Hradecký útočník Kubala dostal skvělou přihrávku za obranu a vypálil z první. Jeho pokus měl mířit do levého horního roku, nakonec však těsně prolétla vedle. V nastavení prvního dějství po rohovém kopu Dynama spadl ve vápně domácí stoper Havel a domácí se dožadovali penalty. Rozhodčí ale po konzultaci s videorozhodčím zůstal v klidu, pokutový kop nenařídil a za stavu 0:0 se šlo do kabin.

Druhé dějství začalo pro budějovické fotbalisty nedobře. Ve 49. minutě Havel fauloval protihráče a za svůj zákrok viděl žlutou kartu. Následně ale hlavní rozhodčí dostal pokyn, aby šel celou situaci přezkoumat na monitor, zda se nejedná o červenou kartu. A tak tomu skutečně bylo. Sudí svůj verdikt změnil a Havel šel předčasně do sprch. Další nepříjemná chvíle pro Budějovice přišla o pět minut déle, když skóre zápasu otevřel Filip Kubala. Ten si naběhl za obranu na dlouhý balon a pohotově uklidil k tyči. 1:0 pro Hradec. Soupeř z Hradce byl na koni a znovu trestal. Vašulín dobrým pasem vybídl opět Filipa Kubalu, který byl v šestnáctce Jihočechů neomylný, nekompromisně zavěsil a Votroci vedli už o dva góly.

Na hráčích v černobílých dresech bylo znát, že hrají v deseti lidech, Reichlovu branku ohrožovali pouze ojediněle. Třetí a poslední gól utkání 13. kola FORTUNA:LIGY měli na znovu na svědomí svěřenci trenéra Koubka. Jeho jmenovec Matěj Koubek využil rychlého hradeckého brejku, naběhl si na přihrávku Kubaly a zblízka napálil míč za záda Martina Janáčka. Hradečtí v tu chvíli vedli 3:0 a tímto výsledkem zápase také skončil. Dynamo v lize na podzim stále nevyhrálo na domácím hřišti a bude muset čekat dále.

Jozef Weber (trenér Dynama): "Další domácí prohra. Musím říct, že jsem rozladěný. Věděli jsme, že k nám přijede těžký soupeř, kterému se musíme vyrovnat. A to se nám docela dařilo. Do druhého poločasu jsme pak poslali střídající hráče a věřili jsme, že naše chvilka může přijít. Ale pak přišla červená karta, utkání se změnilo z pohledu taktiky a potom také stavu. Jsem naštvaný, že jsme to neudrželi ještě alespoň čtyři, pět minut. I v deseti se dalo hrát. Pak jsme hru otevřeli a soupeř nás trestal. Je to krutý výsledek."

Miroslav Koubek (trenér Hradce Králové): "Velmi cenné vítězství. Možná teď domácí neměli úplně dobré výsledky, ale mužstvo považuji za velice dobré. Což dokazuje v zápasech venku. O to víc si toho vážíme. Úvod nám nevyšel, ale ustáli jsme to a postupně jsme se dostávali do hry. Prospěla nám situace, kdy dostal domácí hráč červenou kartu. Vycítili jsme šanci, kterou jsme dokázali využít. Budějovice se ani v jednom okamžiku nevzdaly, chtěly dát kontaktní gól, ale podržela nás obrana."