První díl dvojzápasu v jihočeském derby mezi Českými Budějovicemi a Táborskem napsal zajímavé drama. Naštěstí se šťastným koncem pro náš klub. Do vedení se na konci prvního dějství dostalo Táborsko, z pokutového kopu se trefil Bojan Dordič. Netrvalo ovšem dlouho a bylo srovnáno, taktéž z penalty se na druhé straně trefil Jan Suchan. Už to vypadalo, že se oba celky po prvním utkání hraném na Střeleckém ostrově rozejdou smírně, Dynamu ale nakonec velmi cennou výhru v závěru svým prvním ligovým gólem vystřelil Matouš Nikl. Budějovice vyhrály 2:1 a do nedělní odvety si tak vezou jednogólový náskok.

Hned v úvodu si Dynamo připřavilo zajímavou situaci, z pravé strany šestnáctky pálil nebezpečně Šigut, jeho pokus však nadvakrát zlikvidoval Pastornický. Neuběhlo ani deset minut a další nebezpečný střelecký pokus si připravil Suchan, toho však opět skvěle vychytal gólman Táborska. Ve 23. minutě se poprvé připomněli také hosté. Na levém křídle se přes Skaláka uvolnil Dordič a tvrdou ranou křížem protáhl Šípoše, ten ale předvedl výborný postřeh. Obrovskou šanci měl po necelé půlhodině hry domácí Šigut, Pastornický však předvedl zákrok zápasu a jeho pokus po rohovém kopu vytáhl ven z brankové čáry. Další stoprocentní příležitost měl kapitán Budějovic Ondrášek, ten ale nedokázal balon z tutové příležitosti dostat do branky. Začátkem 44. minuty se před Králika dostal hostující Šašinka a došel si pro pokutový kop. Situaci ještě kontroloval VAR, penaltu však potvrdil a z ní následně Bojan Dordič poslal poslal Táborsko do vedení.

Tak, jak první půle skončila, tedy penaltou, tak také začala. Ondrášek si nahrával na přihrávku Šiguta a byl faulovaný. Nařízenou penaltu proměnil Jan Suchan a bylo srovnáno, 1:1! České Budějovice chtěly co nejdříve vstřelit druhou branku a vytvořit si tak co nejlepší pozici do odvety, obrana Táborska ale odolávala. V 67. minutě měl navíc dobrou příležitost ke skórování hostující útočník Šašinka, jeho hlavička však mířila těsně vedle Šípošovy branky. Už se zdálo, že první ze dvou barážových utkání v derby jihočeských celků skončí nerozhodně, pak se ale opět ukázala síla Dynama v závěru během domácích duelů. Suchanův rohový kop v 95. minutě prodloužil hlavou na zadní tyč Králik a Matouš Nikl svým prvním ligovým gólem rozhodl o veledůležité výhře Českých Budějovic 2:1.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Takovéto utkání jsem očekával. Musím pochválit soupeře, který výborně bránil. Herní převahu jsme měli, bohužel jsme ale neproměnili své velké příležitosti, které jsme měli. Například tu, jak Pastornický skvěle vytáhl tu šanci na brankové čáře. Poté přišla nešťastná situace a inkasovali jsme z penalty. Zůstávali jsme furt ale pozitivní a věřili jsme, že góly přijdou. Přišel naštěstí hned v úvodu druhé půle a zápas jsme nakonec rozhodli opět v závěru. Jsme stále jenom v poločase, malý krůček k záchraně jsme ale udělali. Věřím, že v Táboře neprohrajeme."