Mimořádně potřebné a důležité tři body urval starší dorost v sobotu proti Opavě. Do vedení se Jihočeši dostali díky proměněné penaltě z nohy kapitána Rostislava Tomka, na konečných 2:0 navýšil po rohovém kopu Lukáš Kočí. Svěřenci trenéra Švantnera se tak bodově dotáhli na příčky zaručující záchranu v soutěži. V dalším kole je čekají Pardubice.

Už v úvodní minutě zápasu měli Opavští velkou možnost jít do vedení. Rychlý Vrána utekl obraně domácích, udělal kličku brankáři Lukschovi, ale zakončil pouze do tyče. Po úvodní velké šanci se aktivity ujali domácí a vytvořili si nakonec klíčové dvě branky. Vše začalo v šestnácté minutě, kdy hosté faulovali v pokutovém území Kočího a sudí nekompromisně nařídil pokutový kop. Exekuce se ujal Jan Chylík, jenže brankář vystihl směr střely a vyrazil míč. Nemusel dlouho litovat. Sudí za necelých pět minut nařídil pro Dynamo další penaltu. Tu již bezpečně proměnil Rostislav Tomek - 1:0. Navázat na gólový pokus se podařilo Lukáši Kočímu. Stoper černobílých si při rohu naběhl na přední tyč a patičkou pokořil Moslera podruhé v utkání - 2:0.

Do druhého poločasu udělal opavský trenér dvě změny. Vránu nahradil Fusek, Štefka Stoška. Naneštěstí pro hosty, ani nové tváře v týmu nepřinesly zvrat v utkání. Dobrou možnost měl Dybal. Dostal krásný pas za obránce, zkusil lob přes brankáře, jenže zamířil těsně vedle. To by ze strany Opavy vlastně vše. Závěr zápasu patřil Jihočechům, kteří však nedokázali přidat třetí branku. Zřejmě největší šanci promarnil Kalousek, který unikal sám na Moslera, ale branku nedal. Starší dorost Dynama tak včas zabral a proti Opavě získal vytoužené tři body.