Posledních pět zápasů a 13 bodů- taková je bilance staršího dorostu budějovického Dynama. V domácím zápase proti Meteoru zvládli dorostenci vstřelit 9 gólů a zároveň žádný neobdržet. Za podzimní část sezóny je to tedy pro ně gólově nejlepší zápas. O hattrick se postaral Filip Vaněk, další góly přidali Lukáš Bálek(2), Jan Hála, Patrik Švantner, Michal Mácha a Ondřej Otepka!

Starší dorost Dynama na 16. místě se utkal s posledním celkem tabulky- Meteorem Praha.

Již od začátku bylo Dynamo herně aktivnější, posílalo si přesné přihrávky a míč ze svých kopaček téměř nepouštělo. Díky tomu se během prvních 10 minut dostalo do několika šancí, střely šly ale těsně vedle brány. Ve 20. minutě se poprvé do brány trefil Lukáš Bálek. V šancích byly v prvním poločase především Otepka s Kadlecem, těm se ale góly dát nepodařilo. Zato po Otepkovo asistenci v 32. minutě poslal míč do brány Jan Hála. O 4 minuty později zvýšil stav zápasu svou druhou střelou opět Lukáš Bálek. A i přestože se Meteor v posledních pěti minutách prvního poločasu dokázal dostat do nadějných situací na půlce domácích, branku se mu dát nepodařilo. A tak se odcházelo do šaten za stavu 3:0!

Hosté se snažili započít druhý poločas aktivněji s vírou, že 3 gólový náskok dokážou snížit. Ale Dynamo se po pár minutách opět ujalo vedení a v 55. minutě zvýšil stav zápasu Patrik Švantner. Naděje Meteoru se začala naprosto ničit s góly Filipa Vaňka, který během nekomplikovaných situací poslal do brány první střelu v 62. minutě a další přidal v 84. a 86. Se svým dnešní hattrickem tak s celkovým počtem 5 gólů během letošní sezóny dohání střelce týmu Lukáše Havla(7). Díky četnému střídání v obou týmech zůstala hra aktivní až do posledních okamžiků, ale výhru Dynama během posledních 3 minut zápasu zvýšil ještě Michal Mácha a konečný gól vstřelil Ondřej Otepka z pokutového kopu.

Meteor Praha si veze domu zdrcující porážku. Zato starší dorost Dynama si svou dnešní vysokou výhrou 9:0 zajistil další 3 body a neporušil si tak bodovou linii z předchozích 4 zápasů.

Další zápas odehrají dorostenci příští sobotu opět doma proti Brnu.