Třetí jarní kolo FORTUNA:LIGY, druhá domácí bitva. Dynamo po úspěšné remíze na Střeleckém ostrově s třetí Spartou přivítalo druhou Plzeň. České Budějovice neměly jednoduchou práci, proti Plzni doma nevyhrály od roku 2006, těžit ale na druhou stranu mohly z faktu, že v letošní sezoně doma prohrály naposledy 12. září. Nepovedlo se, série vzala proti Viktorii za své. Západočeši odjížděli domů po vítězství 1:0 se všemi třemi body.

České Budějovice vstoupily do zápasu velice aktivně. Během úvodních tří minut letěl balon do plzeňského pokutového území hned dvakrát, ani jednou však o nijak výraznější ohrožení branky nešlo. To až v 10. minutě, kdy mířil mezi tři tyče Michal Škoda, bohužel pro něj i pro celé Dynamo byl ale brankář Plzně připravený. Jeho spoluhráči nechtěli na jihu Čech nechat kůži zadarmo a o 4 minuty později se dostali do první příležitosti i oni. Stejně jako v případě domácích ale ani šance hostů gólem neskončila.

Hra se postupně přesouvala z jedné strany na druhou, ke gólu ale bylo blíže Dynamo. Zejména ve 24. minutě už se diváci zvedali ze sedadel po dělovce Michala Škody. Útočník Českých Budějovic napřáhl zpoza vápna, vypálil, jenomže míč skončil jen na břevně. Gól v tu chvíli visel ve vzduchu, ani na jedné straně se ale skóre v následujících okamžicích neměnilo. Ani po povedeném rohu, ze kterého Dynamo vytěžilo další velkou šanci, stejný stav platil také po šanci Van Burena. Jihočechům vyšel první poločas o něco lépe, na stavu to ale znát nebylo. První poločas skončil nerozhodně, Dynamo hrálo s Viktorií bez branek.

Ve druhém dějství se začala o něco hlasitěji projevovat Plzeň. A to téměř od první vteřiny. Aktivní Mosquera vedl většinu akcí z levé strany, žádné ze zakončení ale síť za brankářem Dynama nerozvlnilo. Domácí ale také toužili po bodech a rozhodně nehodlalo vzdát. Van Buren dokazoval, že má proti Viktorii chuť, bitva skvěle vycházela i Mršićovi, který prověřil pozornost plzeňského gólmana v 50. minutě. Šancí na obou stranách přibývalo, větší množství jich však bylo k vidění u branky domácích. Ani po 63 minutách, kdy se do míče opřel Sýkora, se ještě nikdo vedení neujal.

Pozorná ale musela být obsluha světelné tabule v 75. minutě při šanci Plzně. Ta nakonec skončila gólem. Mosquera nacentroval míč přesně na hlavu Pavla Buchy, který poslal svůj tým do vedení. Zápas se poté dostal do fáze velkého boje. Dynamo chtělo ze všech sil vyrovnat, obří šanci ale České Budějovice spálily, Plzeň hru kouskovala a bodů se vzdát nechtěla. Přežila i závěrečný závar před svou brankou a na jihu Čech nakonec zvítězila nejtěsnějším rozdílem 1:0.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme z výsledku zklamaní. Přispěli jsme k tomu, že se hrál velmi dobrý fotbal. Vytvořili jsme si příležitosti, které jsme nedokázali proměnit. Plzeň prokázala, proč je první. Využila jediné příležitosti, kterou si vypracovala. Náš výkon byl ovšem velmi dobrý. Mám Jindru Staňka rád a Plzeň několikrát podržel. Příležitostí jsme si vypracovali víc než soupeř, jenže nám to nepomohlo."

Michal Bílek (trenér Plzně): "Cesta k vítězství byla nesmírně náročná. Věděli jsme, že jsou domácí na vlastním stadionu opravdu silní a daří se jim. V první půli měli dobrý pohyb, sbírali odražené balony a dělali nám problémy. Ve druhém poločase jsme se zvedli, podržel nás taky brankář Staněk. V závěru si Dynamo vytvořilo tlak, neměli jsme nechat soupeře jít do zakončení, ale přežili jsme to. Nebylo to vůbec jednoduché, ale máme tři body."