Českobudějovické Dynamo v neděli 22. září vyzvalo na vyprodaném Střeleckém ostrově pražskou Spartu. Srdnatý výkon na favorita nestačil, Pražané zvládli dlouhou přesilovku po vyloučení Ekpaie na konci prvního poločasu a odváží si výhru 2:0.

Úvod utkání vyšel lépe hostům, kteří vstoupili do dnešního boje aktivně a přimáčkli domácí celek. První velká šance přišla v minutě čtvrté, kdy centr Ryneše tečoval Sadílek, ale Fendrich podržel svůj celek reflexivním zákrokem. V jedenácté minutě už šli hosté do vedení. Na centr si při standardní situaci naskočil Martin Vitíka poslal chladnokrevně balon do sítě. Domácí se postupně osmělovali a obrovskou šanci si dokázali vypracovat i oni. Čermák vysunul do příležitosti Adedirana, který však tváří v tvář neuspěl proti Vindahlovi. Klíčový moment zápasu poté přišel na řadu ve 40. minutě. Ubong Ekpai přehnal důraz v osobním souboji, po konzultaci s VARem nakonec situace byla vyhodnocená za červenou kartu a navrátilci do Dynama tak premiéra výrazně zhořkla. Domácí tak čekalo dlouhé oslabení.

Během poločasu sáhli obě střídačky ke střídáním, prostor na domácí straně dostal jedenadvacetiletý David Krch. A Dynamo rozhodně nevstoupilo do početní nevýhody bojácně. Po čtyřech minutách od startu druhé půle Adediran opět dobře zakončoval, ale Vindahl byl připraven u své levé tyče. O pár minut později se však přeci jen radovali Letenští. Birmančević potáhl míč do vápna Dynama a naservíroval ho do ideální pozice Ermalu Krasniqimu, který propálil i Fendricha. Gól ještě posvětil VAR a Sparta tak vedla o dvě branky. Soupeř v početní výhodě v dalším průběhu zápasu ukázal svoji zkušenost. Výraznější šanci si Dynamo už nevytvořilo, naopak Pražané zahrozili Solbakkenem, v dobré pozci byl i Birmančević. Skóre se však před vyprodaným Střeleckým ostrovem už neměnilo, a tak si Sparta odvezla z jihu Čech tři body za vítězství 2:0.

František Straka: „Byl tam obrovský respekt ze začátku. Říkal jsem si, že musíme přežít úvod a poté se nadechneme. Udělali jsme však trestuhodnou chybu, která se nesmí stát po standardní situaci. Bohužel góla jsme dostali a poté přišla další nešťastná situace, po které jsme hráli v deseti a to bylo už těžké. Ostuda to ale nebyla, kluci to odmakali. Hráli jsme velice disciplinovaně a i v deseti jsme měli šance. Klukům chci za tohle poděkovat, nevzdali jsme to.“