Rozhodčí Dagmar Damková, která rozhodovala svůj první zápas v první lize, byla svědkem vítězství domácího Slovanu Liberce nad týmem SK České Budějovice. O branky domácích se postarali Koloušek a Kisel, za hosty vstřelil branku Jaromír Plocek.

Za velkého aplausu vyběhly na hřiště oba týmy a trio rozhodčích, vedené slečnou Dagmar Damkovou. Výkop měli domácí a již v samém počátku zápasu se pilně pustili do útočných akcí. Obrana Jihočechů však jejich pokusy vcelku sehraně odvracela do bezpečí. Ve 4. minutě došlo ke skutečně silnému libereckému náporu a obránci Pončákovi doběhl pomoci i agilní Vozábal. Po jeho zákroku se hosté nadechli k prvnímu útoku, ale ten byl odvrácen do autu. V 6. minutě dal o sobě poprvé více vědět Koloušek, který vystřelil na brankáře Kafku, jenž jeho střelu bezpečně ukryl v náruči. Po novém rozehrání se míč dostal opět na kopačky domácích a zahraný oblouček mířil dost těsně nad břevno. V 8. minutě udělala obrana Liberce chybu, když Kolouškovi odskočil míč od nohy, ale Budějovičtí ji nevyužili a jejich akce vyzněla naprázdno. Vzápětí Kulič neprošel přes dva dotírající obránce. Koloušek odpověděl pokusem křižnou střelou, která těsně minula levou tyč Kafkovy branky.

Hrál se velmi svižný a pohledný fotbal a diváci se v chladném večeru opravdu nenudili. Ve 12. minutě zahrával Liberec první roh, který mohl být dosti výrazným varováním pro hostující tým. Střela, která se zrodila po nakrátko rozehraném rohovém kopu, pěkně vyprášila Kafkovy rukavice. V 18. minutě po předchozích pokusech na obou stranách se Liberečtí konečně dočkali gólu, když Ančic bleskurychle a přesně přihrál rozeběhnutému Kolouškovi, který vylákal budějovického gólmana z branky, a pak už neměl problém uklidit míč do jejího levého rohu. 1:0 V následující minutě po faulu jihočeské obrany zahrával Liberec standardní situaci a střela skončila těsně vedle levé tyče. Ve 20. minutě poslal Horejš malou domů a brankář Kafka měl plné ruce práce uklidit míč do bezpečí před dotírajícími útočníky. Ve 25. minutě se ke slovu dostal Kulič, který prověřil pozornost Kinského, ale ten s jeho pokusem neměl velké potíže.

Půlhodina hry přinesla skutečně mnoho zajímavých momentů, ale i do konce poločasu se obě dvě mužstva přímo předháněla v aktivitě. Za zmínku stojí hlavně akce Budějovic ze 41. minuty, kdy Kulič nacentroval míč v dobré víře do vápna a našel hlavu Chlebka, jehož hlavička skončila velmi těsně pravé tyče. Poslední minuty před závěrem první půle rozhodně patřily hostům, ale skóre se jim upravit nepodařilo.

Do druhého poločasu nastoupily týmy ve stejných sestavách. Na obou stranách se pokračovalo v náporu a bylo vidět, že Severočeši rozhodně chtějí vyhrát a Jihočeši zase nechtějí prohrát. Díky tomu Budějovice získaly rohový kop, míč mířil na hlavu Chlebka, jemuž ovšem pokus nevyšel, Liberečtí jej od něj odvrátili, ovšem pouze na kopačky Plocka, který parádně vyrovnal. 1:1. Po nové rozehrávce mohli hned hráči v modrém zase vést, když Ančicova střela zhruba z 15 metrů prosvištěla jen těsně nad břevnem. Akcí přibývalo, a kdyby byly přesnější nebo hráčům přálo štěstí, mohlo se skóre velmi rychle měnit. V 55. minutě Koloušek pronikl přes tři budějovické zadáky, našel volného Pospíšila, ale ten trefil pouze boční síť. V 60. minutě se zase pustili do akce Kulič s Matouškem, ale liberečtí obránci na ně příliš dotírali, a tak z toho nic nebylo.

V 70. minutě po úniku Kolouška vyrobil Vozábal možná zbytečný faul, za který byl odměněn žlutou kartou a Liberec měl výhodu trestného kopu. K míči se postavil Kisel a nádhernou střelou rozvlnil síť branky, v níž Kafka ani po svém tygřím skoku neměl nejmenší nárok střelu chytit. 2:1. Hosté trochu zpanikařili, ale rozhodně nehodlali složit zbraně a opět bylo v následujících minutách k vidění mnoho šancí. V 88. minutě se Jihočeši nadechli k závěrečnému náporu, ale jejich snahu o kombinaci hatila obrana i záloha, hráči si míč předávali jako horký brambor zprava doleva a shora dolů a ani během dvou nastavených minut se už skóre neměnilo. Tři body zůstaly u Nisy.