Jihočeši neměli s třetiligovým soupeřem problém a po brankách Jurdíka, Benáta, Wermkeho a Ujece vyhráli nad pražským Žižkovem 4:0. Útočník Milan Jurdík se prosadil popáté v přípravě, tudíž si stále drží průměr jedné branky na zápas.

Úvod utkání byl vyrovnaný, první příležitosti přišly až po deseti minutách. Do dobré pozice se dostal zkušený středopolař Šimák, jenže jeho střelu se štěstím vyrazil Brauneis na rohový kop. Od té doby začalo Dynamo hrát aktivněji, z čehož pramenila i první branka utkání. V pokutovém území byl faulován Šimák a sudí nařídil penaltu. K té se nikdo z domácích moc neměl, až se balonu ujal Petr Benát. Ten bez sebemenších problémů poslal Dynamu do vedení – 1:0.

Jihočeši pokračovali v aktivitě a Žižkov nestíhal. Centr Klesy do rozhozené obrany sice přinesl rozruch v pokutovém území, ale branka z toho nebyla. Ojedinělou šanci Pražanů měl na kopačce Hell, jenže s jeho tečovaným pokusem si Křížek hravě poradil. V úplném závěru poločasu měla možnost nová posila černobílých Jiří Mareš, ale svou střelou těsně minul soupeřovu branku.

Do druhé půle vyslalo Dynamo prakticky úplně odlišnou jedenáctku. I ve druhé půli měli diváci možnost sledovat pokutový kop. V 51. minutě byl faulován útočník Milan Jurdík, sám se chopil penalty a suverénně jí proměnil – 2:0. Další branka na sebe nedala dlouho čekat a znovu se míč třepotal v síti hostů. Marešův centr z levé strany přesně našel volného Romana Wermkeho, kterému nedělalo problém usměrnit hlavičkou míč za Brauneisova záda – 3:0.

Do šancí se dostal i Žižkov. Klána v dobré pozici zblokoval Hric. Na druhé straně spálil velké šance Ujec, branky se dočkal až 76. minutě. Na jeho střelu k tyči Brauneis nedosáhl – 4:0. Čestný úspěch Žižkova měl na hlavě Klán, ale branku naneštěstí pro hosty netrefil. Pátou branku Dynama mohl přidat znovu Ujec, bohužel pro Dynamo, trefil pouze tyč.

David Horejš (trenér Dynama): "Dnešní zápas musím hodnotit velice pozitivně, protože kluci k tomu perfektně přistoupili. Odehráli jsme výborné utkání, ke kterému velkou měrou přispěl i kvalitní soupeř. Žižkov chtěl hrát fotbal a byl to dobrý zápas. V prvním poločase jsme si vytvořili šance, které jsme bohužel ale ještě neproměnili. Trefili jsme se tak z penalty a také druhý gól jsme dali z pokutového kopu. Pak byl druhý poločas již jednoznačně v naší režii, kdy kluci předváděli výborné akce a vytvořili si hodně šancí. S utkáním tak dnes panuje velká spokojenost."