V 28. kole celostátní ligy staršího dorostu devatenáctka Dynama moc dobře věděla, o co bude hrát. Na východě Čech urvali Jihočeši s Pardubicemi dva body za výhru po penaltách a výrazně si polepšili v boji o sestup. Vítězný pokutový kop proměnil Jan Chylík. V dalším kole čeká tým vedený Pavolem Švantnerem Zlín.

Úvodních patnáct minut důležitého zápasu přineslo opatrnou podívanou z obou stran, ani jeden z týmu se nehnal bezhlavě do útoku. Navrch ale po většinu poločasu měli Jihočeši, kteří si vytvořili dvě brankové příležitosti. Ve velké šanci se po odrazu míče ocitl šikovný Lindák. Zkusil ostrou střelu, ale na pardubického brankáře Šmída si nepřišel. Prvních čtyřicet pět minut přineslo Dynamu ještě jednu šanci, ale východočeský brankář zůstal nepokořen. To samé se dalo říct o Matěji Lukschovi, který musel likvidovat jednu velkou příležitost. Šanci Hufa vyrazil na rohový kop a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas opačný obraz oproti tomu prvnímu. Mnohem aktivnější byly Pardubice, které prakticky po celých 45 dirigovali hru. Místy to byl až drtivý tlak, kterému však precizní černobílá obrana v čele s Matějem Lukschem odolávala. Právě brankář Dynama byl klíčovou osobností celého utkání. Celý zápas držel svůj tým nad vodou a ve druhém poločase i skvěle vychytal Nikodému. Utkání tak dospělo do penalt.

V pokutových kopech šlo o cenný bod navíc, díky kterému se mohlo Dynamo bodově dotáhnout na svého dnešního soupeře. Povedlo se. Matěj Luksch pokračoval ve skvělém výkonu, zlikvidoval dvě penalty a umožnil svým spoluhráčům dílo dokonat. Ve čtvrté sérii rozhodl kapitán Tomek a Jihočeši tak získali dobrý bod navíc.