Českobudějovické čekání na výhru trvá už pět utkání. Absencí sedmi hráčů základní sestavy oslabené Dynamo navíc prohrálo čtvrtý zápas v řadě. Ze hřiště zachraňujícího se Zlína tentokrát odešlo poraženo výsledkem 1:2. Jihočeši sice zásluhou Adamce těsně před přestávkou vedli, ale krátce po začátku druhého poločasu o svůj náskok přišli. Před vypršením devadesáti minut navíc domácí stihli dokonat obrat v utkání a otočit skóre ve svůj prospěch. Nutno poznamenat, že zřejmě právem. Proti zdecimovaným Jihočechům byli lepším celkem a vyhrát si zasloužili.
Ve Zlíně nastoupili Jihočeši v notně kombinované sestavě. Že by ale trenér Cipro dával šanci širšímu kádru, to tentokrát neplatilo. Změny byly vynucené. Z různých důvodů nemohla nastoupit hned sedmice hráčů. Ať už kvůli zdravotním problémům, nebo disciplinárním trestům. A tak se oproti Teplicím v základní sestavě objevilo šest jiných hráčů. Domácí Tescoma potřebuje k ligové záchraně body jako sůl, což i od první minuty potvrzovalo dění na hřišti. Zlínští byli aktivnějším týmem. Křížka do provozní teploty dostal Kraus, když na zneškodnění jeho rány musel budějovický brankář vyvinout hodně úsilí. Na druhé straně kontroval Skála. Po rohovém kopu ale hlavičkoval nepřesně. Diváci pak sledovali urputný boj s řadou nepřesností. Do průměru zápasu však nepatřila 26. min., kdy byl k vidění parádní fotbalový okamžik. Opiela skvostně napřáhl z více jak dvaceti metrů a Křížek se blýskl stejně kvalitním zákrokem. I nadále měli převahu domácí, ale přetavit ji v gól nedokázali. Ve 43. min. naopak byli pokropeni velmi studenou sprchou. Do vedení se totiž dostalo Dynamo. Českobudějovičtí vrchovatě těžili ze své největší bolesti z posledních zápasů – efektivity v zakončení. Vůbec první střela na Zlámalovu branku skočila hned v její síti. Jiří Adamec to zkusil z pětadvaceti metrů a rázem na hostující lavičce vylétly všechny ruce nahoru. Proti střele mířené přesně do pravého rohu branky neměl Zlámal sebemenší šanci – 0:1. Po první půli tak domácí Tescoma odcházela do kabin silně roztrpčena. Ač totiž byla aktivnějším týmem, tak o jeden gól prohrávala.

Trenér Hoftych toho svým svěřencům neměl mnoho co vyčítat. Spíše se snažil je psychicky povzbudit. A dokonalá vzpruha na sebe nedala dlouho čekat. Dvě minuty po přestávce se balon dostal po rohovém kopu až k Ivo Zbožínkovi a ten jej uklidil do jihočeské svatyně – 1:1. V 55. min. Dynamo od hotové pohromy uchránilo břevno. Blízko ke gólu byl v ten moment Kraus, jenž hlavičkoval po Vidličkově centru. Zlín se doslova hnal za obratem ve skóre. V další šanci Krausovi ke skórování chyběl pověstný krůček a souboj Zbožínka s Křížkem napodruhé vyhrál budějovický brankář. Z převahy Zlína vyústil i jeden sporný moment. Zákrok Kladrubského na Šmahaje však sudí Příhoda jako penaltový neposoudil. V poslední desetiminutovce si z hostujícího mužstva odbyli ligovou premiéru dva mladí hráči. Michal Mácha vystřídal zraněného Plocka. Výměnou Martina Tischlera za Adamce se pak trenér Cipro rozhodl posílit defenzivu. Bod by Jihočeši z Moravy jistě brali, ale mohli mít i všechny tři. Rohový kop zakončoval Holenda hlavou těsně vedle branky. Paradoxně ale nakonec přišli i o ten jediný bod. Bodové rozdělení nakonec definitivně rozsoudil Michal Dian, který se trefil výstavní palbou z pětadvaceti metrů – 2:1. Zmar hostů pak ještě umocnil Dvořák, když v nastavovaném čase obdržel červenou kartu. Českobudějovické Dynamo tak z pole odešlo poraženo i počtvrté v řadě.

Muž zápasu

Jiří ADAMEC - Jihočeši na jihu Moravy sice tahali od začátku zápasu za kratší konec provazu, ale když je ve 43. minutě poslal výstavní střelou do vedení Jiří Adamec, zdálo se, že by si mohli z půdy o záchranu bojujícího Zlína přivézt všechny tři body. Jenže ve druhém poločase dokázali hned v úvodu domácí vyrovnat a když navíc Adamcovu střelu z pětadvaceti metrů napodobil v samém závěru Dian, bylo o vítězi rozhodnuto..
Tři nejlepší hráči zápasu:
Kraus, Dian - Adamec

Pavel Hoftych (trenér Zlína): "Dnešní utkání pro nás bylo strašně moc těžké. České Budějovice sice přijely bez svých největších oper, ale přesto nám dělaly velké problémy. Ke konci prvního poločasu jsme vypadli z tempa s soupeř nás za to potrestal. Velice důležitou byla branka Zbožínka, která utkání rozhodla. Nakonec si myslím, že jsme zvítězili zaslouženě. Ziskem tří bodů jsme udělali obrovský krok k záchraně. K tomu nám dopomohla i podpora diváků a tímto bych jim chtěl poděkovat."

František Cipro (trenér Dynama): "Do Zlína jsme přicestovali bez sedmi hráčů základní sestavy. Přesto se nám v první půli dařilo hrát to, co jsme chtěli. Klíčovou byla branka na začátku druhého poločasu a zápas pak rozhodla krásná střela Diana. Kdybychom v prvních patnácti minutách po přestávce neinkasovali, tak by domácí možná znervózněli. Konec jsme dohrávali s devíti hráči. Kromě vyloučeného Dvořáka byl mimo hrací plochu zraněný Skála. Střídat jsme už nemohli a k tomu jsem měl na lavičce i čtyři dorostence."