Zmar fotbalistů českobudějovického Dynama pokračuje i po dalším ligovém kole. Jihočeši dlouho diktovali tempo duelu se Slováckem, vše se však otočilo po penaltě v nastaveném čase první půle, kterou proměnil hostující Havlík. Dynamo nakonec padlo na svém stadionu 0:2 a stále čeká na ligovou výhru.

Dynamo začalo na domácím hřišti aktivně. Jihočeši více drželi balon a dávali jasně najevo, že s nepříjemnou situací chtějí něco udělat. V deváté minutě se za obranou Slovácka ocitl Adediran. Bohužel postrádal rychlost, Kukučka ho doběhl a následně jeho projektil dokázal srazit nad branku. I v dalších minutách byli aktivnější svěřenci Františka Straky, útoky hostů dokázala českobudějovická obrana eliminovat. Po rohovém kopu v osmadvacáté minutě přišla velká šance. Po prodloužení novice v sestavě Václava Míky propadl balon až na kopačky Vincenta Trummera, který však nedokázal nasměrovat balon mezi tři tyče. I když hosté si během prvního poločasu nevypracovali žádnou vylouženou příležitost, tak nakonec oni šli do vedení. V nastaveném čase totiž ve vápně fauloval Čoudek Doskiho a sudí Berka nařídil pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Marek Havlík a byl úspěšný.

Úvod druhé půle naopak patřil hostům, hráči Uherského Hradiště podnikali útočné výpady, ze kterých nebezpečně hrozili. V 54. minutě jeden z nich zakončoval Patrik Blahút, avšak v souboji tváří tvář Fendrichovi neuspěl, domácí brankář předvedl parádní zákrok. V pětašedesáté minutě si vysoký balon našel Krmenčík a pohotovou ranou rozezvučněl tyč domácí branky. Dynamo potřebovalo skórovat, a tak vytáhlo svoji hru, což hrálo do not hostům. Po protiútoku v 80. minutě se už Slovácko radovalo, Patrik Blahút odčinil svoji první neproměněnou šanci a přesnou střelou mezi nohy Fendricha navýšil skóre. Více zajímavého už se na Střeleckém ostrově dnes nestalo. Dynamo tak pokračuje na vlně zmaru a smůly. Jihočeši i nadále čekají na ligovou výhru, tentokráte si odvezlo body Slovácko.

František Straka: „Bolí to, hodně to bolí. První poločas byl, jak bych si to představoval. Měli jsme šance, které jsme neproměnili, to nás stojí body. Jsem rád za progres, který jsme udělali v agresivitě, napadání a v týmovém pojetí. Měli jsme dobrou přechodovou fázi, zhušťovali jsme střed hřiště, dobře jsme dostupovali. Srazily nás nastavené minuty v prvním poločase, to nás poslalo opravdu dolu. Druhý poločas nahrával soupeři, který už čekal na protiútoky a jeden proměnil. Jak jsem řekl, hodně to bolí.“