Rezerva Dynama vyhrála v utkání 26. divizního kola s Tatranem Sedlčany 4:1 a na druhém místě tabulky má aktuálně již pětibodový náskok. Všechny branky domácích padly už v prvním poločase, hosté snížili v poslední minutě.

K patnáctému vítězství v sezoně nakročili Žmolíkovi svěřenci ve 27. minutě, kdy poprvé vyzráli na zhuštěnou obranu předposledních Sedlčan. Bečvář ideálně našel v šestnáctce nabíhajícího Libora Bastla, ten se zbavil jak obránce, tak brankáře a nechytatelnou ranou o břevno otevřel skóre.

Zanedlouho zkoušel přehodit brankáře Bastl, samostatný únik neproměnil Polanský. Ve 33. minutě se prosadil znovu 18letý Bastl, jenž po přesném pasu zamířil z vápna do horního růžku Dřevojanovy branky.

V závěru poločasu zvýšil propagační střelou Tadeáš Bečvář, po jehož pokusu se strážce sedlčanské svatyně červenal. A v předposlední minutě první půle zasadil Středočechům čtvrtou ránu do otevřené obrany Robin Polanský po přesné přihrávce stopera Bízka, který zachytil nepřesnou rozehrávku Sedlčan.

I v druhém poločase byli domácí aktivnější, ale se zakončením byli na štíru a další góly už pohříchu nepřidali.

V 60. minutě vyběhl na trávník uzdravený útočník Jakub Matoušek (24), jenž strávil uplynulý podzim na hostování v druholigovém Táborsku.

V první minutě nastavení se hosté dočkali čestného úspěchu, když brankář Kerl stačil první střelu ještě vyrazit, ale proti dorážce volného Hofmana už neměl nárok.

V příštím kole zajíždí rezerva Dynama na stadion postupujících Přeštic a jako první v odvetách se pokusí obrat o body divizního suveréna.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Zápas jsme zvládli lépe výsledkově než herně. Mrzí mě, že jsme si mohli ve druhém poločase za jasného stavu vyzkoušet spoustu věcí. Na něčem pracujeme, byla k tomu ideální příležitost. Ale nevyužili jsme toho, takže proto spíš těší jen ten výsledek. Druhý poločas se mi vůbec nelíbil. Navíc jsme ještě v poslední minutě zbytečně inkasovali. Poprvé naskočil do hry Matoušek, ale nesmíme jeho návrat po zranění uspěchat.“