Ještě o poločasové přestávce vedli fotbalisté rezervního týmu Dynama nad nováčkem ČFL 2:0, přesto se nakonec ale z vítězství neradovali. Domácí hráči Arsenalu ve druhé části hry také skórovali a utkání tak skončilo dělbou bodů.

Juniorka Dynama, v jejíž sestavě se objevili i bývalí hráči budějovického A-týmu Peroutka se Svátkem, zavítala na hřiště Arsenalu Česká Lípa. Severočeši podporováni vynikajícím publikem nezůstali nic dlužni svému názvu a v úvodu střetnutí si vytvořili územní převahu. V páté minutě se po dlouhém autovém vhazování domácího Řeháka Jihočeši nedohodli v obraně a málem domácím darovali vedoucí gól. Novák však v kritické situaci odkopl míč do bezpečné vzdálenosti od brankáře Vršeckého. Českobudějovičtí se osmělovali pomalu, avšak jejich útoky byly nebezpečné. Ve 26. minutě si agilní Tischler narazil se Svátkem a jeho projektil jen těsně minul Meierovu branku. O 7 minut později se už hráči Dynama radovali. Po rohovém kopu pendla Jasanského doputoval míč až k nohám Michala Mašáta, jenž ranou z voleje vymetl pavučiny v domácí svatyni -0:1. Budějovičtí nadále pokračovali v ofenzivním snažení a dokonce svůj náskok navýšili. V minutě 36. roh Mašáta zůstal ve skrumáži na malém vápně, kde se nejlépe zorientoval Adam Klavík a doklepl míč do branky -0:2. Jihočeši tak během tří minut vsítili dva góly a závěr prvního dějství se odehrával plně v jejich režii.

Domácí "Kanonýři" ale zřejmě zažili v kabině o poločasové přestávce pověstnou bouři a svůj raketový nástup málem korunovali. Branku měl na kopačce Brabec, proti stál hostující strážce tří tyčí. Brankář Vršecký však v 55. minutě lovil míč ze sítě. Už zmiňovaný Karel Brabec napřáhl z dobrých dvaceti metrů a nejen, že zkorigoval stav utkání na 1:2, ale vstřelil historicky první branku České Lípy ve třetí nejvyšší soutěži. Klid do řad budějovické rezervy mohla vnést utěšená rána Jana Svátka. Otřela se ale pouze o břevno brány Severočechů. V 67. minutě se potvrdilo známé nedáš-dostaneš a po rohovém kopu domácího Šafáře přidal druhý zářez na českolispkou pažbu svou dorážkou Kamil Podolský -2:2. Jak rychle se celek z jihočeské metropole dostal do dvougólového trháku, tak bleskově o něj přišel. Tempo hry se po čtyřgólové smršti trochu ustálilo, ale aktivnější byli přeci jenom domácí, jimž dodali dva zásahy patřičné sebevědomí. Jihočechy z tlaku na chvíli vysvobodil střídající Nekvinda, do cesty se jeho střele postavilo břevno! Ve zbývajících pěti minutách se duel už jenom dohrával a oba týmy se smířily s nerozhodným výsledkem, který jim zaručuje jeden bodík do tabulky.