Juniorka Dynama zápas jihočeského derby na hřišti ambiciózního Písku zvládla na výbornou a vyhrála vysoko 3:0. Trenér Karel Musil mohl v zápase využít hned několik hráčů užšího kádru A-mužstva, což se na hře Dynama projevilo. Po prvním poločase vedli Budějovičtí po gólu Tischlera 1:0 a další dvě branky pak ve druhé části přidali Riegel (z penalty) a Kovařík.

Úvod zápasu patřil Píseckým, když už v 1.minutě počáteční tlak korunovala střela Tomáše Linharta vedle Křížkovy svatyně. V 15.minutě se řítil do útoku agilní Stráský, ale zastavil jej praporek pomezního rozhodčího – ofsajd. Budějovičtí, se sestavou prošpikovanou ligovými pendly včetně Brazilce Hudsona, byli zatím aktivnější, ale ne a ne vstřelit první branku. V 26.minutě měla juniorka Dynama na mále, ale Zdeněk Křížek čaroval, když míč vytěsnil na poslední chvíli mimo svou klec. Ve 34.minutě ze své kopačky vyslal nebezpečný centr, další letní posila A-týmu, Jan Kovařík, ale míč nikdo z našich nezpracoval. O minutu později už bylo veselo. Martin Tischler z bezprostřední blízkosti překonal hostující gólmana Miroslava Samoela a naše juniorka se ujala vedení. Pro svěřence Karla Musila znamenala první branka velkou povzbuzující injekci. Celý zbytek poločasu už Písecké k ničemu vážnějšímu nepustili a naopak měli plejádu šancí, ale žádná k druhé brance nevedla, tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Jako na začátku prvního, tak i v prvních minutách druhého poločasu, jsou aktivnější hráči od Otavy. Písečtí neměli daleko k vyrovnání, ale proti byl hlavně brankář Zdeněk Křížek, který změnu stavu utkání nepřipustil. Opět platilo rčení „nedáš – dostaneš“. V 60.minutě byla nařízena penalta, kterou bez problémů proměnil další pendl Jan Riegel – 2:0. Bezpečné vedení naše mladíky uklidnilo a nemuseli se tak bát o výsledek. V 67.minutě se i domácí hráči dožadovali penalty, když se sesypal k zemi na penaltovém puntíku domácí kapitán Jan Zušťák, ale rozhodčí stejný názor nesdílel, a tak zůstalo jen u přání. O dvě minuty později hledal aktivní Zušťák nabíhajícího Martina Malého, ale Budějovičtí zadáci jeho myšlenku včas rozpoznali a tak bylo po šanci. Běžela 84.minuta, když jedovatou střelu vyslal ze své kopačky Zušťák, ta minula o pár centimetrů tyč Křížkovy branky. V 88.minutě zkoušel pozornost píseckého brankáře střelou z delší vzdálenosti Jan Kovařík, ale Samoel s ní problém neměl. V pohodě hrající Dynamo zakončilo utkání, tak jak se patří, tedy brankou. Po individuální akci rozčeřil síť v písecké brance Jan Kovařík – 0:3.