Fotbalisté B-týmu Dynama České Budějovice na Složišti ve velkém stylu přehráli rezervní tým Slovanu Liberec, když bez větších problémů zvítězili vysoko 4:1. O góly vítězů se rovným dílem podělili Vladimír Dobal a Jiří Hrbáč - oba se trefili dvakrát. Za hosty v samém závěru snižoval střídající Petr Smetana. Jihočeši mají za sebou úspěšný vstup do sezony, po dvou odehraných kolech mají na kontě čtyři body!

Dynamo vstoupilo do zápasu aktivněji a již v 7. minutě se blýskl efektními nůžkami Jirka Hrbáč. Výbornou úvodní desetiminutovku pak korunoval svou premiérovou brankou v dresu Dynama Vladimír Dobal, který zužitkoval trestný kop Radima Pouzara. Poté se hra částečně srovnala i když více vzruchu bylo k vidění i nadále ve vápně hostujícího Liberce. Severočeši se jen stěží dostávali za pozornou obranu Dynama, a tak za zmínku stojí jen zakončení libereckého útočníka Věcheta, které zapadlo těsně za břevno domácí branky. Ještě před koncem poločasu mohl vedení černobílých pojistit Radim Pouzar, který se ocitl tváří v tvář Libereckému gólmanu Zlámalovi, ten však zasáhl výborně. Hráči Dynama tedy odcházeli do kabin za stavu 1:0.

Také do druhého poločasu nastoupili mladíci Dynama s velkou chutí a již v úvodní minutě předvedli akci jako z učebnice. Zakončující Stráský však branku Liberce těsně minul. Podobnou lahůdku, ale z druhé strany, zopakovali českobudějovičtí hráči o pět minut později. Na jejím konci stál Jiří Hrbáč a tentokrát se již nemýlil. Dynamo tedy vedlo 2:0. Hosté o sobě dali vědět v minutě 55. ale se střelou doprostřed brány, byť prudkou, neměl brankář Pešula větší potíže. V 56. minutě liberecký trenér Nečas poslal na hřiště čerstvého útočníka Smetanu s cílem přivodit zvrat ve vývoji zápasu, avšak Dynamo mělo hru pod kontrolou a z brejků stále zaměstnávalo hostující obranu. Obrovskou šanci zvýšit na 3:0 měl v 74. minutě Mácha, ale jeho penaltu vytěsnil brankář Zlámal mimo tři tyče. Chybu Michala Máchy napravil brzy na to Jiří Hrbáč a svou druhou brankou v zápase poslal Jihočechy do tříbrankového vedení. V 80. minutě netrefil hlavou v jasné pozici odkrytou bránu hostující Pavel Smetana a tak přišel zákonitý trest. V téže minutě založili domácí rychlý brejk, do úniku se dostal Vladimír Dobal a nádhernou střelou zpoza vápna rozvlnil libereckou síť počtvrté. Hostujícímu týmu se nakonec přece jen podařilo zaznamenat čestný úspěch, když se v 84. minutě trefil střídající Pavel Smetana. Účet zápasu mohl uzavřít Zdeněk Ondrášek, který přišel na hřiště v závěru utkání za Pouzara, gólman Zlámal se však překvapit nenechal. Dynamo B tak zcela po zásluze zvítězilo 4:1 a diváci mohli odcházet ze Složiště spokojeni jak s výsledkem tak i s předvedenou hrou.

Ladislav Bernát: Se vstupem do nového ročníku ČFL můžeme být spokojeni. Uhráli jsme cenný bod se silným Varnsdorfem, jedním z hlavních favoritů soutěže, a dnes jsme dobrý úvod potvrdili třemi body s Libercem. Samozřejmě bychom se rádi letos pohybovali v tabulce co nejvýše, ale cíl zůstává stejný – udržet se v soutěži a dát šanci talentovaným hráčům