Rezerva Dynama porazila Slavoj Vyšehrad 3:0. Nadále tak pokračuje v nové sezoně ve velice dobrých výkonech. Ve čtyřech zápasech na podzim ještě ani jednou neprohrála. Proti Vyšehradu si juniorka připsala druhé vítězství. A to naprosto zaslouženě. Svěřenci trenéra Karla Musila byli v sobotu dopoledne na Složišti jednoznačně lepším týmem. Mít hráči juniorky více štěstí v koncovce, mohlo být konečné skóre ještě vyšší.

Na jih Čech přicestoval letošní nováček ČFL Vyšehrad. Kudy se bude duel ubírat, ukázaly již první minuty utkání. V rychlém sledu po sobě dvakrát hlavičkovali domácí Stráský a Mašát. Jejich pokusy ale branku exbudějovického Skály minuly. K dalšímu vzruchu dal příčinu Mašek, na jehož pád ve vápně však rozhodčí nijak nereagoval. Penalty se dožadovali i hosté. Po rohovém kopu se jim totiž zdálo, že střelu Bošanského zastavoval Pouzar na brankové čáře rukou. Ve 30. min. se v první vyložené šanci zjevil Stráský. Domácí útočník z ní mířil hlavou vedle. O čtyři minuty později tentýž hráč naopak branku z dobré pozice překopl. I nadále byl brankář Skála v ohni střel. Tu nejnebezpečnější kryl Maškovi ze strany. Hosté pak zahrozili zásluhou spolupráce Balšánka s Březinou. Úvodní branky se ale nakonec přece jen dočkala rezerva Dynama. Ve 42. min. fauloval ve vápně dotírajícího Stráského vyšehradský Štrach. S nabídnutou šancí budějovický kapitán Mašát nepohrdl a poslal své mužstvo do vedení. Balon namířil s jistotou k zemi po levé ruce brankáře Skály. S poločasovým odchodem do kabin tak Jihočeši zaslouženě vedli.

I po přestávce hra pokračovala v nastoleném tempu z prvního poločasu. Domácí svého soupeře jasně převyšovali a vytvářeli si i větší počet střeleckých příležitostí. Dalo by se ale říct, že dokonce i výhradně. Strážce branky Dynama, Vladan Vršecký, se víceméně do konce zápasu spíše nudil, než aby musel zasahovat proti útokům Slavoje. Druhý gól v síti hostů, znamenající pro B-tým Dynama potřebné uklidnění, přišel relativně brzy. V 56. min. využil zaváhaní vyšehradské obrany Pouzar a i s trochou štěstí a odrazem o protihráče dotlačil balon za brankovou čáru. Neúnavný dříč a hecíř tak dokonale oslavil svůj dnešní svátek. Srdce všech přítomných diváků zaplesalo v 77. min. To si Pouzar vyměnil míč s Hrbáčem a jeho centr napálil Mašek do břevna. Následně měl příležitost ke vstřelení branky opět Stráský, ale z blízkosti mířil opět mimo. Stráský se dočkal až v nastaveném čase, kdy už snad ani nešlo neproměnit. Střídající Ondrášek mu totiž podstrojil na zlatém podnese a on už zakončoval pouze do prázdné branky.

Karel Musil (hlavní trenér): "Ze zápasu mám velice dobrý pocit. Pro mě je hlavně důležité, že jsme se drželi kombinační hry po zemi a soupeři dokázali vnutit svůj styl hry. Jediné co mě mrzí, tak je řada neproměnných šancí, které jsme si dnes vypracovali. Musím ale pochválit také kluky vzadu. V prvním poločase jsme v defenzivě možná měli malá okénka, ale po přestávce už naše obrana soupeře k ničemu nepustila. Momentálně v našem mužstvu panuje docela bojovná nálada a chtěl bych, abychom to potvrdili i v následujícím venkovním utkání.
S prozatímní sezonou ale můžeme být celkově moc spokojeni. Myslím, že jsme se přesvědčili o tom, že když budeme dobře pracovat, výsledek se dostaví. Podle mě jsem se vydali správným směrem."