Fotbalisté rezervního týmu Dynama České Budějovice prožívají snový vstup do sezony 2007/08. V zápase šestého kola ČFL doma na Složišti bez větších problémů porazili poslední Blšany 3:0 a upevnili se tak postavení vedoucího týmu tabulky. Střelcem zápasu byl Václav Mrkcička, který se trefil dvakrát. Jeden gól přidal v průběhu prvního poločasu dělovkou ze třiceti metrů Martin Tischler.

V první půlhodině nejblíže gólu byli Tischler a Mašát, oba ale své projektily poslali mimo tři tyče: Tischler už v 7. min. zdálky nad břevno, Mašát ve 30. min. po Leštinově centru vedle tyče. Gól dal až ve 39. minutě Tischler, ale stál zato – jeho dělovka z dobrých 35 metrů byla vskutku výstavní!

Na přelomu první a druhé půle tvrdě pálil dvakrát Mašát, pokaždé mu ale pár centimetrů chybělo. V 62. minutě podržel Jihočechy brankář Pešula, jenž vyrazil jak ošemetnou střelu Klasny, tak dorážku Loizeaua. Z protiútoku utekl Ondrášek, výborně se uvolnil, gólman Zacharda ale špičkou kopačky jeho střelu vykopl.

Dvěma góly výhru domácích zpečetil až v závěru Mrkvička: v 77. minutě dorážel po Ondráškově úniku do odkryté branky na 2:0, dvě minuty před koncem pečetil z penalty za vlastní sražení na 3:0.

Zdroj: Českobudějovické listy