Rezervní tým Dynama České Budějovice si na své konto v boji o udržení ČFL připsal další důležité vítězství. V zápase 28. kola tým Jiřího Lercha rozstřílel na Složišti sestupující Motorlet 5:0, když se do střelecké listiny zapsali postupně Klavík, Kaňák, Peroutka, Rakovan a Jasanský.

Fotbalisté Dynama začali proti sestupujícímu Motorletu velmi dobře a prakticky v celém průběhu zápasu byli výrazně aktivnější. Hned ve 14. minutě se z první šance ujali Jihočeši vedení a svůj náskok postupně pohodlně navyšovali. Při první brance poslal Rakovan přesný pas za obranu, míč si v pokutovém území našel jarní střelec Adam Klavík, jehož přesné zakončení znamenalo vedení 1:0. O deset minut později výborně hrající Dynamo zvýšilo na 2:0, když se po rohu dostal odražený balon ke Kaňákovi, který zamířil přesně.

I v dalších minutách prvního poločasu byla k vidění jednostranná partie a pět minut před koncem to bylo již o tři branky. Na začátku 40. minuty poslal centr do vápna Michal Rakovan a obránci Jiřímu Peroutkovi stačila lehká teč hlavou, aby zvýšil na 3:0.

Jihočeši své vedení navyšovali i ve druhém poločase. Hned v 52. minutě byl v pokutovém území faulován Kaňák a dobře hrající Michal Rakovan přidal ke dvěma gólovým asistencím i branku z pokutového kopu - 4:0. Mladíci Dynama stihli ve zbytku zápasu vstřelit i pátý gól. V 70. minutě vybojoval Rein míč pro Martina Jasanského, který bez větších problémů do odkryté brány dokonal pověstného "bůra" na kontě pražského celku.