Série čtyř domácích zápasů v řadě se tento víkend nachýlila ke konci. Jako poslední se na Složiště vypravil v 10. kole České fotbalové ligy výběr Zbuzan, který v předešlém zápase porazil Povltavskou FA. S B-týmem Dynama sehrál vyrovnanou partii a po remíze 1:1 oba týmy rozdělily body.

Není zvykem, aby jeden tým hrál čtyřikrát v řadě na domácím hřišti. Přesně to se ale stalo béčku Dynama v České fotbalové lize. V areálu na Složišti nejprve hostil Vltavín, pak Povltavskou fotbalovou akademii, B-tým Viktorie Plzeň a nakonec Zbuzany. S výsledky však svěřenci kouče Dušana Žmolíka příliš spokojení být nemohou.

Dokázali totiž ve čtyřech zmiňovaných soubojích urvat jen dva body. A to proti Povltavské fotbalové akademii, se kterou remizovali 3:3, a teď se Zbuzany. B-tým v zápase s týmem, který se v tabulce nachází v klidném středu tabulky, vsadil na několik posil z prvního týmu. Do branky se postavil Dávid Šípoš, šedesát pět minut odehrál Jakub Švec, Ondřej Čoudek, Nicolas Penner a Jakub Matoušek odehráli celý zápas.

A byl to poslední jmenovaný Jakub Matoušek, který poslal Dynamo do vedení ve 24. minutě. Z pohledu domácích mohlo být ještě lépe, jenomže tři obří šance, které následovaly v dalším průběhu zápasu, zůstaly nevyužité. A to Zbuzany potrestaly. Vyrovnat se jim podařilo v 60. minutě, kdy mířil přesně Karel Hrubeš a dal výsledku konečnou podobu. B-tým Dynama remizoval se Zbuzany 1:1.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Třikrát jdeme sami na gólmana a třikrát nedáme gól. Když jsme vedli 1:0, měli jsme spoustu zajímavých šancí a tutovek, brejkových situací, ale nevyřešili jsme nic. Zápas jsme měli zvládnout, protože jsme měli stoprocentní šance. Soupeř nám pak dal z těžké střely gól. Oni to trefí, my ne. Je to zklamání. Vítězství nám chybí, minimálně dva zápasy ze čtyř domácích jsme měli zvládnout.“