Fotbalisté rezervního týmu Dynama podali ve středečním předehrávaném utkání jeden z nejlepších výkonů sezony. Proti silnému týmu Hlavice mužstvo Jiřího Lercha excelovalo a po výborném výkonu vyhrálo 3:0. Mladí Jihočeši, za které se trefili Kaňák, Klavík a Rakovan, byli v celém průběhu zápasu jasně lepší a tři zápasy před koncem sezony si prakticky zajistili záchranu v letos výjimečně vyrovnané České fotbalové lize.

Mladíci Dynama nastupovali do zápasu s vědomím, že pokud na domácím hřišti proti týmu Hlavice uspějí, zajistí si třetiligovou příslušnost i v nadcházejícím ročníku. Jihočeši vlétli do zápasu jako velká voda a svou velice aktivní hrou dělali soupeři velké problémy. Hned ve 2. minutě hry se ve slibné pozici zjevil zcela osamocený Mezlík, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo. O pět minut později svou rychlost dokumentoval také Kaňák, který frnkl všem protihráčům a rázem se řítil sám na gólmana Doubka. Nejlepší střelec rezervního týmu chtěl brankáře přelobovat, míč ale poslal nad břevno.

Chuť si ale rtuťovitý rychlík zpravil v 17. minutě, kdy Bambule založil rychlý protiútok, míč se dostal na pravou stranu k Peroutkovi, jehož milimetrový centr byl jasnou výzvou ke skórování. Michal Kaňák se zakončením neotálel a pravačkou poslal míč přesně k tyči - 1:0. Na konci první půlhodiny Kaňák opět utekl, jenže jeho zpětnou přihrávku podél brankové čáry nezastihl ani nikdo z dobíhajících spoluhráčů. Ve 34. minutě se do další velké šance dostal Rakovan, místo rychlé střely ale zvolil zbytečnou kličku a následnou střelu pak poslal mimo. V samém závěru poločasu pak vyzval Mezlík ke skórování Kaňáka, ten ale v další dobré šanci přestřelil.

Hosté ze severu Čech sice na Složišti působili fotbalovým dojmem, avšak za celý zápas se nedostali do jediné šance a naopak domácí hráči hned od prvních minut druhého poločasu jasně dominovali. Pár vteřin po rozehrávce se do palebné pozice dostal Jasanský a za již překonaným Doubkem odvracel míč z brankové čáry Ondráček. O tři minuty později se k zahrávání přímého kopu postavil Šimánek, jeho ránu z levé strany vytěsnil gólman hlavice s vypětím všech sil nad.

Gólovou pojistku přidal v 69. minutě Adam Klavík, který bez větších problémů zakončil spolupráci Rakovana s Mezlíkem - 2:0. Šest minut před závěrečným hvizdem se pak skóre měnilo i potřetí. Výborně hrající Kaňák prošel mezi dvěma obránci, přesnou přihrávkou našel Michala Rakovana a ten pěknou ranou s pomocí tyče zvýšil na konečných 3:0. Frustrovaní hosté závěr zápasu neunesli a přestože chvíli před koncem nefotbalovým direktem složil Pavla Nováka k zemi Lesák, dokráčelo Dynamo k zaslouženému vítězství o tři branky.