O veliké překvapení se v ČFL postaral rezervní tým Dynama, když dokázal zvítězit na hřišti druhého týmu tabulky – FK Kolín. Trenérům Dynama vyšla především sázka na nezvyklé herní rozestavení 4-1-4-1, kdy před dvojicí stoperů čistil prostor talentovaný Martin Tischler a na hrotu útoku operoval osamocený Zdeněk Ondrášek. Úkol dne zněl především neinkasovat a ve druhém poločase se pokusit překvapit protivníka z rychlého brejku. Přesně to se Dynamu povedlo v 56. minutě, kdy si na centr Josefa Příhody naběhl Tomáš Stráský a hlavou vsítil jediný gól zápasu. Za nevyužití několika gólových šancí mohl Jihočechy potrestat zkušený Doseděl, jeho rána z 86. minuty ale skončila na tyči Vršeckého brány. Dynamo tak dokonale oplatilo Kolínu podzimní porážku z domácího prostředí.
V prvním poločase se hrál opatrný fotbal, kdy se oba týmy soustředily především na obranou činnost. Největší příležitost si tak připsali domácí, když z přímého kopu pálil Frohna, obrana Dynama ale veškeré pokusy mířící na bránu Vladana Vršeckého včas zablokovala. Do druhého poločasu vstoupilo Dynamo aktivněji a svěřenci trenéra Musila chtěli sázet především na rychlé protiútoky. Po jednom z nich naskočil na Příhodův centr Tomáš Stráský a hlavou poslal českobudějovický tým do vedení 0:1. Definitivní pojistku mohla přidat v 73. minutě dvojice Radim Pouzar – Zdeněk Ondrášek Dvojice českobudějovických hráčů postupovala sama na gólmana Čižinského a slibný brejk dokázal dorostenec Ondrášek přetavit ve druhou branku zápasu, zdvižený praporek pomezního sudího však celkem nepochopitelně oznámil ofsajd. Domácí zahrozili v 71. minutě, kdy po rohu vykopával míč z brankové čáry Jiří Pravda. Další obrovskou šanci Jihočechů spálil v 79. minutě Michal Schön, když sólem z poloviny hřiště dokázal obejít všechno co mu stálo v cestě včetně gólmana, v naprostém finále ale minul kolínskou bránu. Za neproměňování šancí mohl Dynamo v 86. minutě potrestat zkušený Ladislav Doseděl, jeho pokus z přímého volného kopu skončil na tyči Vršeckého brány. Českobudějovická rezerva si tak na své konto připsala velice cenné vítězství a již tři zápasy v řadě nepoznala hořkost porážky.

Ladislav Bernát: (asistent trenéra a vedoucí mužstva) „Samozřejmě jsme velice rádi, že jsme utkání zvládli a dotáhli zápas do vítězného konce. Kluci dodrželi taktické pokyny a dokázali si poradit i s nezvyklým herním rozestavením. V prvním poločase jsme soupeře do vážnější šance nepustili, zároveň jsme si nedokázali žádnou šanci vypracovat. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a chtěli jsme sázet na rychlé protiútoky, což se nám podařilo. Vítězství v Kolíně je pro nás nečekané, o to větší z něj máme radost.“