Aktualizováno! Po třech porážkách v řadě si juniorka Dynama konečně připsala na své konto opět vítězství. V rámci 22. kola ČFL si v domácím prostředí poradila s Kolínem, který porazila přesvědčivým výsledkem 4:0. O dvě branky Jihočechů se zasloužil útočník Zdeněk Ondrášek. V sestavě trenéra Karla Musila se poprvé na jaře objevil po zranění kapitán Michal Mácha, smůla jej ale neopustila a utkání proti Kolínu rovněž pro zranění nedohrál.

Dvěstěsedmdesát minut čekalo třetiligové Dynamo na soutěžní gól a dočkalo se v pátém jarním kole v domácím utkání s Kolínem. Domácí střelci, hladoví po gólech, na svého středočeského soupeře vlétli jak se patří a po patnácti minutách to bylo již 2:0 pro Dynamo. Ještě než se stačili diváci pořádně usadit na svých místech, rozjásal je hned v první minutě Zdeněk Ondrášek a další gól následoval po čtrnácti minutách, kdy se hlavou či dokonce ramenem ve vápně prosadil Michal Šmíd. Ve 23. minutě utíkal po chybě hostujícího Šourka sám na brankáře opět Ondrášek, ale kolínský brankář Michňa tentokráte kryl. Šourek si však předtím musel vypomoci faulem a tak se téměř z hranice vápna zahrával trestný kop proti brance Kolína. Míč si postavil v ideální pozici Picka, ale přestřelil. Ve 31. minutě se probíjel do vápna hostující Fikejz, obraný zákrok Máchy na něj vypadal penaltově, ale byl z toho pouze rohový kop ve prospěch hostujícího mužstva. Radim Fikejz se právě při tomto zákroku zranil a musel odjet z pohmožděnými plícemi do nemocnice. Dynamo hrálo v pohodě a dál pokračovalo ve svých ofenzivních manévrech. Ve 33. minutě hlavičkoval Ondrášek po rozehrané standardní situaci do tyče a ve 39. se dostal po pěkné kombinaci ke střele z hranice šestnáctky Rakovan, ale Michňa zachránil.

Jihočeši byli oproti minulému domácímu utkání s Jabloncem k nepoznání a jejich kvalitní hra pokračovala i v poločase druhém. V 64. minutě nádherně odcentroval Rakovan a v tomto utkání vynikající Zdeněk Ondrášek skóroval podruhé a Dynamo vedlo 3:0. Deset minut před koncem vyrobil jeden z kolínských stoperů další z mnoha hrubek a Pavel Mezlík měl snadnou práci. Obešel kolínského gólmana a do prázdné brány skóroval pohodlně počtvrté. V závěru se ocitl ve slibné příležitosti znovu Mezlík, Michňa se však překvapit nenechal. Stínem tvrdého utkání bylo zranění Michala Máchy, který opustil trávník s poraněným kolenem na nosítkách. Kolínští se snažili o aktivní hru, ale v útoku byli bezzubí a navíc je srážely vlastní chyby v obraně. Dynamo naopak odehrálo svůj nejlepší jarní zápas.

Karel Musil (hlavní trenér): „Výhra je pro nás samozřejmě velice důležitá, protože se nám podařilo přerušit tu nepříjemnou šňůru porážek. Velice si cením toto, že to utkání naší mladí hráči zvládli. Už od samotného začátku bylo vidět, jak v něm chtějí vyhrát. Povedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme se hned v první minutě dostali do vedení, ale i poté si vytvořili další příležitosti, které se nám i dařilo proměňovat.“