Aktualizováno! Netradičně v neděli a na hlavním E.ON Stadionu místo v sobotu na Složišti hostila juniorka Dynama béčko Mladé Boleslavi. Ve slunném dopoledni diváci viděli jednu branku, o kterou se už v úvodu zápasu proměněnou penaltou zasloužil Václav Mrkvička. Když Českobudějovičtí svých několik slibných příležitostí již dále nevyužili, vyhráli svěřenci Karla Musila 1:0. Z vítězství se radovali po čtyřech zápasech v řadě, kdy před tím třikrát prohráli a jednou remizovali.

Už v první minutě mohl skóre zápasu otevřít českobudějovický Adamec, ale než si na malém vápně připravil míč ke střele, přišel o něj. V 10. min. si ve velkém čtverci Mašát narazil s Mrkvičkou a když byl při přebírání míče faulován, sudí Tereba ukázal na značku pokutového kopu. K jeho zahrávání se postavil Václav Mrkvička a nezaváhal. Přízemní střelou trefil přesně pravý dolní roh boleslavské branky – 1:0. Poté dal o sobě dvakrát vědět Dolejš, ale jeho rána nejdříve byla zblokována a posléze mu brankář Ehrenberger míč ukopl. Jihočeši oplývali velkou aktivitu a svého soupeře prakticky nepouštěli na vlastní polovinu. Po půl hodině hry kopal Adamec přímý kop a jeho velice povedenou střelu směřující do pravého růžku na poslední chvíli hostující brankář vyrazil na tyč.

Aktivní hru si Jihočeši přenesli i do druhého poločasu. Po přihrávce Pouzara se ve velmi slibné pozici ocitl Mrkvička, ale trefil jen připraveného brankáře. Domácí borci si pak sice stále udržovali herní převahu, ale počet jejich střeleckých příležitostí oproti předešlému průběhu klesal. Mladoboleslavští se poprvé v utkání osmělili dalekonosnou střelou Dytrta. Po něm ještě ze strany pálil Vajgl, oba pokusy však kryl pozorný Pešula. S přibývajícími minutami si již Českobudějovičtí zaslouženou výhru pohlídali.

Karel Musil (trenér Dynama): „Po neúspěšné sérii zápasů se nám podařilo splnit povinnost, která nám velela doma bodovat. Utkání z naší strany určitě nebylo herně optimální, ale důležité tentokrát byly skutečně především získané tři body.“