První porážka juniorky Dynama přišla ve čtvrtém kole v Prachaticích, kde svěřenci trenéra Jana Poštulky prohráli po boji 1:0. Aktivnějším týmem byl domácí Tatran, který se mohl do vedení dostat na začátku druhé půle, kdy se dostal k zahrávání pokutového kopu Mrkvička - jeho střela vysoko nad ale Kafku neohrozila. Fotbalisté Dynama hráli prakticky celý druhý poločas bez vyloučeného Máchy a o jejich první bodové ztrátě v sezoně rozhodl čtvrt hodiny před koncem kanonýr Zušťák.
Do zápasu vstoupili aktivněji fotbalisté juniorky Dynama, přesto ale poprvé zakončoval domácí Kuračka, jehož pokus skončil snad metr od levé tyče Kafkovy branky. Pěknou akci předvedl v 18. minutě Zušťák, který zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Toncara, jeho pokus letěl ale vysoko nad. Za další čtyři minuty mohl vstřelit první branku zápasu Zušťák - dokázal se prosadit přes dvojice hostujících stoperů a jeho hlavičkový pokus skončil těsně nad břevnem. O pár minut později zkoušel z velkého úhlu zakončovat Kuračka, balon z jeho kopačky ale vystrašeného Kafku neohrozil. Zkušený brankář Dynama nemusel zasahovat ani při dalekonosném pokusu Mrkvičky z 28. minuty. Největší šance domácího týmu přišla po půlhodině hry, když přímý kop Kubiče orazítkoval břevno Kafkovy branky. Pěknou akci předvedli domácí i v 36. minutě, kdy nepřesnou ale tvrdou střelu Grombíře zpracoval na hranici velkého vápna Ludačka a jeho pokus šajtlí k levé tyči Kafka zneškodnil.

Do druhého poločasu vstoupili domácí ještě aktivněji. Neposedný balon nedokázal Mrkvička v úvodních vteřinách ještě zkrotit, avšak o minutu později tentýž hráč Prachatice přiblížil k první brance utkání - ve vápně ho totiž fauloval Mácha a vedle červené karty (za druhou žlutou) dostali domácí možnost zahrávat pokutový kop! K zahrávání penalty se postavil faulovaný Mrkvička a poslal míč vysoko nad Kafkovu svatyni. V následujících minutách se domácí dostali do mírnému útlumu a proti oslabenému soupeři se nemohli prosadit. Jejich tlak začal přicházet až dvacet minut před koncem, kdy dobře zakombinovali Zušťák s Mrkvičkou - prvně jmenovaný ale zakončil nepřesně. V 76. minutě se domácí přeci jen dočkali. Střídající Zvěřina tak dlouho váhal s rozehrávkou, až vyslal za obranu Dynama skvělou kolmou přihrávku, na kterou si ještě lépe naběhl Zušťák a jemnou tečí před brankářem Kafkou otevřel skóre zápasu. V samém závěru utkání mohl druhou branku Prachatic přidat Hanzlík, nečekaně odražený míč ale do branky usměrnit nedokázal...

Jan Poštulka:: „Výhra domácích je naprosto zasloužená. Chyběla nám především ta správná fotbalovost. Poděkovat musím hráčům za bojovnost, hrát celý druhý poločas v poli pouze v devíti lidech je velice těžké.“